Niezmiennie żywe oraz nadal aktualne przepisy kulinarne naszych dziadków.

Niezmiennie żywe oraz nadal aktualne przepisy kulinarne naszych dziadków.

Emitowane w telewizji programy kulinarne wabią fanów. Nic więc dziwnego, że sami postanawiamy dużo chwil przebywać w kuchni. Nie jesteśmy profesjonalistami. Tymczasem tzw. super rozrywka zaowocuje nieraz w przepysznych daniach jakimi jest np. pieczeń rzymska. Pieczeń podobno wyjątkowo prosto jest przyrządzić i nie trzeba być mistrzem kuchni. Jednak, kiedy nie jesteśmy pewni przepisu należy znaleźć owy w internecie.
Porcelana i przydatny garnek rzymski w wyposażeniu wszelkiej kuchni!

Porcelana i przydatny garnek rzymski w wyposażeniu wszelkiej kuchni!

Jeśli jesteśmy miłośnikami porcelany oraz porcelanowych serwisów obiadowych, to z pewnością staramy się dobierać porcelaną dobrej jakości. Właściwa, jakościowa porcelana to taka, jaka charakteryzuje się solidnością i bardzo dokładnym oraz wiernym wykonaniem. Taka porcelana jest również stylowa i elegancka, natomiast wszelki wzór i motyw na porcelanie jest przyrządzony z największą dokładnością. To powoduje, że zdołamy jej używać na unikatowe, wyjątkowe i znaczące okazje, choć rzecz jasna serwisów porcelanowych wolno używać też na co dzień.
Mąka z wysuszonego i odtłuszczonego kokosa  – zamiennik dla ziarna pszenicy, jęczmienia czy owsa, od dziś posłuży nam jako jej bezglutenowa wersja w wypiekach

Mąka z wysuszonego i odtłuszczonego kokosa – zamiennik dla ziarna pszenicy, jęczmienia czy owsa, od dziś posłuży nam jako jej bezglutenowa wersja w wypiekach

Gluten to białko które jest zawarte w pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie. Dzięki obecności glutenu w owocach zbóż, zboża uprawiane w kraju idealnie kwalifikują się do wypieku pieczywa . Im więcej tego białka w ziarnach zbożowych, tym doskonalszy wyrób. Gluten jest ważny z uwagi na swoją plastyczność, która zapewnia, że ciasto się nie rozpadnie.
Domowej roboty nalewka – ze szczyptą serca – gdzie kupić produkty najlepszej jakości?

Domowej roboty nalewka – ze szczyptą serca – gdzie kupić produkty najlepszej jakości?

Obecnie ceni się domowej roboty wyroby, przyrządzane z naturalnych i świeżych produktów. Wyroby takie sprzedaje się w tzw. garmażerkach, ale wiele osób wykonuje konfitury czy rozmaitego rodzaju alkohole w dużych ilościach po prostu dla swoich potrzeb i dla najbliższej rodziny czy przyjaciół. Takie wyroby nie mają sobie równych, szczególne, jeśli niezbędne składniki czerpie się z własnego ogródka. Przykładem są między innymi nalewki.