Zarówno dzieci jak również dorośli kochają czekoladę. Każdy z nas wybiera inny rodzaj czekoladowych słodkości, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które istnieje w kulturze od wielu wieków. O historii czekolady można mówić bardzo długo, ponieważ sięga ona wiele wieków wstecz.

ciasto czekoladowe

Autor: Hiroshi Yoshinaga
Źródło: http://www.flickr.com
Początków czekolady można poszukiwać u Majów.

Jeśli życzysz sobie przeczytać większą porcję publikacji na rozpatrywany tutaj temat, to szczerze zalecam ten serwis (www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) – kliknij oraz zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Ważne osobistości raczyły się niezwykle smacznym napojem, którym była czekolada z pianką. Przodkowie Indian przyrządzali nieziemski napój ze startych ziaren kakaowca oraz mieszali je z wieloma przyprawami. Zarówno kakao jak również przyrządzona z niego czekolada ma swoje korzenie na terenie Ameryki, stamtąd też przywędrowała paręset lat później do krajów europejskich. Z początku indiański napój nie za bardzo smakował odwiedzającym Amerykę europejczykom, jednak parę lat później odkryli jego niesamowity potencjał. W Hiszpanii próbowano nowych sposobów na przygotowywanie czekolady- rozpuszczając kakao we wrzątku tudzież mieszając z cukrem. Pyszna mikstura była dostępna tylko dla hiszpańskiego dworu i przez wiele lat czekolada pitna oraz przepis na nią były dostępne jedynie dla niewielkiego grona osób.

Gdy przyszedł dzień, w którym ukradziono przepis na czekoladę, historia czekolady w zupełności zmieniła swój bieg. Czekolada była bardzo popularna na europejskich dworach. Przyrządzano ją na mnóstwo sposób, a każde spotkanie w towarzystwie gości musiało odbyć się w towarzystwie ciepłej filiżanki tego przepysznego napoju. Z biegiem czasu powstawały coraz nowsze przepisy, a technika umożliwiła stosowanie ziaren kakaowca na dużo innych sposobów. Dzisiaj, bardzo ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi wyrobów czekoladowych. Wszyscy mamy jednak inne gusta i upodobania, dlatego właśnie do czekolady dodaje się przeróżne przyprawy, bakalie bądź różni się ona zawartością procentową kakao. W dodatku, gorzka czekolada w niewielkich ilościach korzystnie wpływa na nasz organizm tudzież likwiduje zmęczenie. Dobrze jest więc dla poprawy nastroju oraz zdrowia ulec czasami pokusie i skosztować gorący napój z czekolady.

czekoladki

Autor: Bodo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mówi się o złych skutkach jedzenia czekolady. Kakao jest jednak składnikiem, który obecny jest na świecie od dawien dawna – -> poznaj informacje. Wiele lat temu doceniono moc czekolady tudzież jej właściwości, z których możemy skorzystać również dziś, ciesząc się jej przepysznym smakiem.
Przepyszny napój, który podbił serca podróżników z Europy, czyli skąd wzięła się czekolada i kiedy odkryto jej ogromny potencjał
Tagged on: