Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Ich ojczyzną są najprawdopodobniej Chiny. W Europie pierwsze wizytówki zaczęły być używane we Francji w XVII wieku. Powszechnie zaczęły być stosowane dwa stulecia później. Dzisiaj większość z nas nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkiego kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo różne. Był czas, kiedy bardzo modne były wizytówki bogato zdobione. Obecnie tego typu wizytówki to już przeszłość – wypróbuj kreator wizytówek . Dzisiaj zamawiane są przede wszystkim wizytówki proste. W dobie Internetu bardzo duża grupa osób decyduje się na tworzenie swoich wizytówek. Umożliwia to kreator wizytówek online.

Mający coraz większą popularność kreator wizytówek online to możliwość zaprojektowania własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Znaczna część tych aplikacji dostępna jest bez żadnych opłat. Projektowanie wizytówek staje się banalnie proste, z wykonaniem własnego biletu wizytowego uporają się nawet osoby, które raczej nie korzystają z tego typu aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale też niezwykle ozdobnych wizytówek dla firm oraz osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wydrukować wizytówkę, powinno się także wiedzieć, jak z niej korzystać. Niemało osób nie zdaje sobie sprawy, że rytuał wymiany wizytówek podlega zasadom savoir-vivre. Zgodnie z nimi otrzymując od kogoś wizytówkę, musimy tej osobie podarować swoją – zobacz, jak może cię wspomóc współpraca z Netprint. Z treścią , która znajduje się na wręczonej nam wizytówce zapoznajemy się w obecności osoby, która nam ją przekazała. Wizytówek służbowych raczej nie należy wręczać na spotkaniach prywatnych.

Wizytówki prywatne mogą mieć przeróżne kształty, te stosowane służbowo powinny być proste, mogą być ozdobione jedynie firmowym logo. Wizytówkami możemy wymieniać się albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy się ono kończy. Uzależnione jest to od charakteru spotkania. Jeśli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę przekazujemy na jego końcu. Wizytówki można trzymać w specjalnym wizytowniku lub scootive.pl – hulajnoga wyczynowa w przegródce portfela. Aktualnie zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany niemal na co dzień. Dobrze jest więc poznać najbardziej podstawowe zasady ich wymiany. Dzięki temu nie popełni się żadnej gafy.
Wizytówki – co warto wiedzieć na ich temat? Zadbaj o wizerunek firmy
Tagged on: