Bielizna jest tak samo istotnym elementem garderoby, co sukienka lub koszulka. Niewłaściwie dobrana może nie tylko eksponować mankamenty naszej figury, lecz także spowodować duży dyskomfort noszenia. Jedyne, o czym będziemy myśleć w ciągu całego dnia, to kiedy wreszcie ściągniemy z siebie niewygodny stanik albo uwierające figi.

[IMG=1312/52b0276225a55___Gorset3.jpg|R|W=250]

Autor: Axami
Źródło: Axami

By nadmienione problemy nie były twoim zmartwieniem, podczas zakupów fundamentalną uwagę powinnaś zwrócić na materiał, z którego wykonane są bokserki damskie albo inne elementy bielizny, w które zamierzasz się zaopatrzyć.Na pierwszym miejscu pośród możliwych do wyboru tkanin jest oczywiście bawełna. Jest przewiewna, lekka oraz nie powoduje trudności w praniu, więc nadaje się dla każdej kobiety. Jej wyłącznym minusem może być kiepska przepuszczalność, szczególnie gdy ma domieszki włókien elastycznych. Wówczas takie figi będą odpowiednie zimą, ale latem lepiej już wybrać jedwab. To jeden z najdroższych, lecz też wyjątkowo popularnych materiałów.

Rewelacyjnie wyglądają na przykład jedwabne gorsety damskie, które będą doskonale nadawać się do wieczorowych strojów. Jedwab jest tkaniną oddychającą, a dodatkowo niezwykle delikatną oraz chłodną. Będzie gwarantować ciału przyjemne ukojenie, nade wszystko w duszne dni, gdy jedyne, o czym marzymy, to chłodny prysznic. Jedwab wchłania wilgoć, zatem daje uczucie suchości.

majtki

Autor: Sylvia Speidel
Źródło: Sylvia Speidel

Odpowiednie właściwości termoregulacyjne ma również wełna i len. Wełna nie jest często stosowana, gdyż to grubszy materiał, len z kolei nie jest zbyt miękką tkaniną, więc również nie może być za każdym razem używany. Do gorszych tkanin należą niestety nieraz wykorzystywane materiały syntetyczne. Nie przepuszczają powietrza i nie są przyjemne w dotyku, toteż nie powinniśmy mieć trudności z ich rozpoznaniem. Z nowoczesnych tkanin wykonana jest bielizna sportowa, jednak nie wkładajmy jej na co dzień, gdyż niekoniecznie sprawdzi się w przypadku kobiet mających bardziej delikatną skórę (sprawdź nas).

Nieodpowiedni materiał może nie tylko spowodować dyskomfort noszenia, lecz również być powodem przypadłości zdrowotnych. Z tego powodu zawsze starannie przyjrzyj się metce, mając na uwadze opisane informacje, a zdobędziesz gwarancję, że twoja skóra będzie normalnie oddychać, a ty będziesz czuć się ładnie przez cały dzień.
Bezpieczna i komfortowa bielizna? Dowiedz się, które materiały mieć na uwadze
Tagged on: