Dla posiadaczy restauracji i pozostałych punktów gastronomicznych niezwykle ważne jest, żeby znaleźć punkt zaopatrzenia, który zagwarantuje nie tylko wyjątkowo bogaty asortyment, ale też konkurencyjne ceny. Nie da się bowiem pominąć faktu, że od ceny zakupionych produktów uzależniony bywa zysk lokalu.

Sklepy zapewniają zaopatrzenie gastronomii

kawiarnia

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Pełnieniem usług związanych z dostawami do punktów gastronomicznych zajmują się hurtownie oraz sklepy specjalistyczne (zaopatrzenie dla gastronomii). Ich asortyment obejmuje tak samo artykuły żywieniowe, jak i przemysłowe oraz chemiczne. Z powodzeniem powinno się w nich zaopatrzyć w żywność – w tym również w tak zwane półprodukty, nabiał, jarzyny i cytrusy bądź mrożonki. Na tym jednakże oferta w żadnym razie się nie zamyka, ponieważ hurtownie zapewniają również możliwość zakupu serwetek, widelców plastykowych czy środków czystości używanych podczas prac porządkowych.

Restauracja wymaga wielu artykułów

Warto wspomnieć, że dla sprawnego funkcjonowania baru konieczne są cykliczne oraz punktualne dostawy licznych artykułów. Muszą okazać się to także artykuły świetnej jakości i świeżości, gdyż jedynie z takich można przyrządzić smaczne potrawy. Jeśli restaurator zechce zyskać na tańszych artykułach, może się zdarzyć, że podawane jedzenie będzie mniej smaczne i konsumenci się do restauracji zniechęcą. Istotnym detalem jest punktualność dostawcy, bo restauracja nie może działać przy nieregularnych oraz niepunktualnych dostawach, brak jednego składnika może zaburzyć pracę.


Trzeba ustalić jednego dostawcę

gastronomia

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza rynku gastronomicznego daje sposobność, by zauważyć, że optymalnym posunięciem okazuje się zdobycie jednego znaczniejszego dostawcy. Jest to opłacalne rozwiązanie zarówno pod względem cenowym, gdyż wielokrotnie przy dużych dostawach sprzedawca zapewnia także intratne rabaty lub gratisy. Kolejną zaletą bywa oszczędność czasu, którego nie trzeba poświęcać na kolejne zamówienia oraz przyjmowanie towaru, bo wszystko można załatwić od razu.

Wejdź na ten link, a zobaczysz, że mieszczące się tam wpisy z www zainteresują te osoby, które zafrapowane są podnoszoną tutaj kwestią.

Należy więc rozejrzeć się za hurtownią, która gwarantuje całkowite zaopatrzenie gastronomii.

Każdy bar potrzebuje najlepszego zaopatrzenia, znajdź zatem tę usługę
Tagged on: