Są różne sposoby zabezpieczania elementów metalowych przed rdzewieniem, jedną z nich jest galwanizacja. Na czym polega tego typu zabieg?

firm

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Galwanizacja sprawdź czym jest galwanizacja to metoda wytwarzania cieniutkiej powłoki na elementach ze stali, po to by zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosferycznych. Z reguły podczas tego typu zabiegów nakładany jest jeden typ metalu na inny. Taka bardzo cieniutka warstewka pozwala na zwiększenie trwałości danej rzeczy. Element taki umieszcza się w kąpieli galwanicznej. Przy pomocy energii elektrycznej przepływającej z jednej elektrody do drugiej, element stalowy w szczelny sposób pokrywany jest cienką, chroniącą warstewką metalu. Galwanizacja daje o wiele lepsze efekty aniżeli malowanie ręczne lub natryskowe.

Jednym z tego rodzaju zabiegów jest cynkowanie – zapoznaj się z ofertą cynkowania. Tutaj przedmiot pokrywa się cienką warstwą cynku. Chroni to przed działaniem wody i powietrza. Ta metoda stosowana jest bardzo powszechnie. Z reguły w przemyśle samochodowym, lotniczym ale też w przemyśle budowlanym. Czyli w miejscach, gdzie tak istotne jest chronienie elementów przed wpływem atmosfery, które skracają trwałość wielu rzeczy. Cynkowanie jest ogromnie przydatną metodą, jaka w wielu miejscach jest nieodzowna. Z różnych stosowanych metod cynkowania możemy wyróżnić proszkowe, ogniowe, natryskowe albo choćby wspomniane już galwaniczne.

Wszystkie takie metody są bardzo dobre oraz mogą zapewnić trwałość elementów metalowych nawet kilkanaście razy zwiększoną aniżeli normalnie.

Tak zaciekawił Cię ten wpis, że masz chęć na kolejne artykuły? Najmniejszy kłopot. Po prostu wejdź w hiperłącze do strony (https://www.robak.konin.pl/oferta/zamykarki/automatyczne/jednoglowicowe/jednoglowicowe-typu-zr-02-w1) i czytaj bez limitów.

To właśnie wytrzymałość elementów przemawia za tym, iż metoda ta jest niesamowicie popularna i często stosowana.

Co to jest galwanizacja? Jakie daje rezultaty? Czemu często wykorzystywana jest na przykład w przemyśle budowlanym?
Tagged on: