Nowoczesny tryb życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Chodzimy przemęczeni, lwią część naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie odpoczywamy, za mało sypiamy. Do tego wszystkiego, nieprawidłowo się odżywiamy. Jemy byle co i byle gdzie. W zasadzie, chodzi nam tylko o zabicie odzywającego się głodu. A przecież, nasz organizm do normalnego działania potrzebuje zbilansowanej ilości witamin i minerałów. Niezbędna jest także woda.

Publikowano w ostatnich dniach artykuły, w których różni ludzie nakłaniają Polaków do spożywania wody z kranu. Ten bezcenny płyn pobierany z kranu bez wątpienia może być analogicznej jakości, co ten kupowany w sklepach. Rzecz jednak nie jest tak oczywista, jak się wydaje, ponieważ ogromne znaczenie ma tutaj czystość rur. Może się zdarzyć, że w budynku są rury, w których rozrosły się groźne dla zdrowia bakterie i grzyby. Z tego powodu lepiej się zabezpieczyć i nabywać wodę w sklepach, rzecz jasna od sprawdzonych dostawców.

Napoje, po które zwykle sięgamy, by ugasić pragnienie, są bardzo niezdrowe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to jedynie przez jakiś czas przynosi nam ulgę, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, jak straszne zniszczenia czynią one w naszym ciele.

czysta zdrowa woda

Autor: geir tønnessen
Źródło: http://www.flickr.com

Również wody mineralne nie zawsze są dobre. Wiele z tych, które możemy kupić w naszej okolicy, choć zawierają mnóstwo mikroelementów, niestety, tak samo jak reszta pożywienia, zakwasza nasze komórki. Co w takim przypadku robić? Jak obronić się przed chorobami?

Warto powiedzieć słowo o wodzie, której każdego dnia wypijamy o wiele za mało. Ale pamiętajmy, że nie wszystko, co znajduje się na sklepowych półkach to zdrowa woda. Powinniśmy zainwestować w swoje zdrowie i popijać wodę jonizowaną, która wspaniale odkwasza nasz organizm. Podnosi tym samym naszą odporność, jak również redukuje procesy starzenia się naszych komórek.

Jedyną naprawdę pożyteczną wodą dla naszego organizmu jest woda jonizowana – czytaj więcej . Dlaczego właśnie taka? Rozmaite badania, przeprowadzane w wielu państwach na świecie, stwierdzają, że przyczyną rozmaitych problemów jest zakwaszanie komórek. Tymczasem, w środowisku alkalicznym nie jest w stanie się rozwinąć żadna choroba. Stąd też picie wody alkalicznej to najlepsza profilaktyka. To recepta na wieczną młodość i długie życie w pełnym zdrowiu.

Nie zapominajmy też o aktywności fizycznej.

Prezentowany tekst jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaciekawi Cię też nowa treść, która zawiera podobne kwestie.

Jest to obowiązkowy element zdrowego trybu życia. Forma ruchu na świeżym powietrzu to wspaniały zastrzyk pozytywnej energii. Uprawianie dowolnej dyscypliny sportowej pomoże nam wyładować negatywne emocje oraz zadbać o piękną figurę. Wystarczą regularne treningi, aby w krótkim czasie osiągnąć spektakularne wyniki.

Czym polepszyć wyniki zdrowego odżywiania? Poczytaj więcej o wodzie alkalicznej
Tagged on: