Olej kokosowy ekologiczny ma ogromnie duże przeznaczenie w wielu sferach naszego życia, między innymi użytkuje się go w celach spożywczych, i także kosmetycznych albo leczniczych. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom daje naprawdę cudowne efekty, ponadto jest on bezapelacyjnie ekologiczny, a co za tym idzie również bezpieczny.

kliknij

Autor: SingChan
Źródło: http://www.flickr.com/
Olej kokosowy ekologiczny, nierafinowany świetnie nadaje się na przykład do smażenia. Jest kategorycznie zdrowszy niż typowy olej, ponieważ w toku smażenia nie wyzwala tyle wolnych rodników, tak więc jest całkowicie bezpieczny i wolno go użytkować na co dzień. Do tego olej kokosowy używa się też w trakcie wyrobu ciast, margaryny bądź też czekolady, wobec tego używany jest w przemyśle masowym. Wolno go także używać do przygotowywania słodkich mas, czekoladek lub też widziałeś? strona internetowa Czystal Wrocław do smarowania pieczywa, tak więc powinno się mieć olej kokosowy nierafinowany w swojej kuchni.

Jeśli chodzi o użytek oleju kokosowego w kosmetyce, to perfekcyjnie nadaje się on jako olejek do masażu, albowiem ma własności uspokajające oraz chłodzące, dlatego idealnie nadaje się także do skóry zniszczonej przez słońce, można go stosować także bezpośrednio po opalaniu, bowiem ma mocne działanie kojące. Olej (www.esoil.pl/k,3,molykote) kokosowy doskonale nadaje się też do cery suchej oraz zniszczonej, podatnej do trądziku i przebarwień. Jego normalne używanie pozwoli Ci dostrzec wspaniałe efekty, już po niedługim czasie – Twoja cera stanie się zdrowsza oraz piękniejsza, nabierze ładnego, zdrowego kolorytu (sok z głogu).

Olej kokosowy ma też zachwycające właściwości pielęgnacyjne w walce z suchymi oraz niezwykle zniszczonymi włosami. Doskonale odżywia i zwilża strukturę włosa, dlatego dzięki jego regularnemu stosowaniu Twoje włosy mogą być zdrowsze i piękniejsze. Mało tego działa wspomagająco w toku gojenia się ran – , zaleca się go również przy łuszczycy lub też atopowym zapaleniu skóry. Mało tego olej kokosowy niesłychanie często jest składnikiem rozlicznych preparatów odżywczych przeznaczonych dla osób ciężko chorych, można go także spotkać w mleku modyfikowanym dla niemowląt.
Olej kokosowy ekologiczny oraz jego niesłychanie wielkie wykorzystanie
Tagged on: