Jeżeli zamierzasz prowadzić własną restaurację, musisz mieć świadomość, iż sukces Twojego biznesu nie leży tylko w znalezieniudobrego kucharza i kelnera. Dowiedz się, co jeszcze decyduje o sukcesie dobrej restauracji.

Dobry personel to podstawa sukcesu

kliknij tutaj

Autor: Iain Cameron
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniesz otworzyć swoją własną restaurację zapewne masz świadomość, iż jest to jeden z trudniejszych biznesów. Najistotniejszą sprawą jest zatrudnienie dobrego kucharza. Podczas rozmowy rekrutacyjnej nie patrz wyłącznie na umiejętności danej osoby. Sprawdź jak Twój przyszły kucharz rozprawia o jedzeniu. Jeśli wyczujesz w nim pasję do gotowania, masz pewność, że to jest odpowiednia osoba. Pamiętaj świetny kucharz rozkręci każdą restaurację. Drugą rzeczą, o którą musisz zadbać jest obsługa, czyli sprawdzeni kelnerzy czy kelnerki.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło (https://pakujmy.pl/talerze-jednorazowe) a odnajdziesz tam inne tego typu wiadomości. One także z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

Podczas wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko, zwróć szczególną uwagę na wcześniejsze doświadczenie kandydata. Mówi się, iż bycie kelnerem/kelnerką, to nic szczególnego. Nie wierz w to powiedzenie. Kelner to wizytówka Twojej restauracji.

Przyprawniki, czyli diabeł tkwi w szczegółachNo dobrze. A więc załóżmy, że masz kapitalną załogę. Dowiedz się, co jeszcze powinieneś zrobić, by Twoi goście byli za każdym razem zadowoleni z Twoich usług. Oprócz pysznego jedzenia szalenie istotne są drobiazgi, takie jak przyprawniki – więcej. Musisz zatroszczyć się o ich odpowiednią ilość i jakość. Na każdym stole powinny znajdować się pojemniczki z różnymi przyprawami. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której Twoi goście będą dzielić się przykładowo jedną solniczką (wędrującą z rak do rąk).

Karty menu restauracjiKolejną ważną kwestią jest menu. Pamiętaj, iż wizualny aspekt karty menu restauracji, również decyduje o tym, jak Twoi goście będą Cię postrzegać. Nie możesz pozwolić na to, by dania w menu były przypadkowe. Potrawy możesz podzielić tematycznie. Wyróżnij przystawki, dania główne, śniadania, kolacje, desery. Dobrze jest uporządkować dania mięsne oraz bezmięsne.

Nie oferuj dużej ilości dań. Restauracja odnosi sukces, gdy specjalizuje się w konkretnych daniach. Przykładowo możesz założyć restaurację rybną, restaurację wegańską, wegetariańską albo zwykłą-niezwykłą pierogarnię. Ważne jest to, by być konsekwentnym w swoich wyborach. Pamiętaj, iż zazwyczaj restauracje, które oferują „wszystko”, nie cieszą się dobrą opinią.

Pragniemy Cię zaprosić do identycznie ciekawych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc naciśnij ten link (http://www.pakujmy.pl/pl/c/Z-papieru/63) i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

A więc słowo klucz do sukcesu, to specjalizacja. Jeżeli pragniesz mieć wyjątkową kartę menu, możesz zlecić opracowanie graficzne karty dobrej agencji reklamowej. Możesz także zamówić karty menu restauracji w sklepie. Pamiętaj, w prowadzeniu własnej restauracji najistotniejszy jest pomysł, profesjonalny zespół i miłość do jedzenia.

Zakładasz restaurację? Dowiedz się, co powinieneś uczynić, aby zadbać o swych klientów.
Tagged on: