Dieta dr Budwig najpowszechniej jest przedstawiana jako antynowotworowa, chociaż ma pomóc także w innych schorzeniach. Autorką diety jest dr Johanna Budwig. Była ona absolutną specjalistką biochemii tłuszczów, leczyła choroby odpowiednim odżywianiem. Opisaną tutaj dietę przedstawiła w 1951 roku. Ten sposób odżywiania służy przede wszystkim do tego, żeby dostarczać naszemu organizmowi m.in. błonnik, antyoksydanty czy kwasy omega-3.

Dlatego też bazowym składnikiem jest wysokiej jakości olej lniany. Jak wygląda ta dieta?Głównie należy pokreślić, że olej lniany tłoczony na zimno jest zdecydowanie najistotniejszym składnikiem. Powinno się odstawić wszystkie inne tłuszcze, to jest olej, masło lub margarynę. W czasie stosowania diety nie jemy potraw smażonych i tłustych.

warzywa smażone na oleju lnianym

Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com

Każdego dnia należy spożywać odpowiednio przygotowaną pastę z wspomnianego oleju, dodatkowo powinno się dodawać go do sałatek. Jak sporządzić pastę? Olej lniany łączymy z chudym twarogiem, jego zawartość białka musi wynosić 20%. Oprócz tego zalecane jest także używanie siemienia lnianego. Istotne w diecie są suszone lub świeże owoce, sok z kiszonej kapusty, którego w ciągu dnia powinno się wypić 1 szklankę, najlepiej rano, kasze bezglutenowe czy płatki owsiane. Niezwykle ważne jest to, że wszystkie produkty stosowane w diecie muszą być ekologiczne, należy więc zwracać na to szczególną uwagę. Wspominane już było, że w tym odżywianiu nie wolno jeść wszelkich tłuszczów prócz oleju lnianego. Warto także podkreślić, że ludzie stosujący tę dietę muszą zrezygnować z cukru i słodzików. Z zamian można stosować miód, jak i sok z winogron. Co jeść, kiedy przechodzimy na tego typu dietę? Pomijając opisaną już pastę i sok z kapusty kiszonej, powinniśmy jeść ekologiczne warzywa, najodpowiedniejsze będą te odmiany kapustnej, następnie nie wolno pominąć owoców. Ważne są także świeże soki. Codzienne spożywanie zbóż i ryb pod różnymi postaciami jest równie dobre dla naszego organizmu. Jeżeli mamy ochotę na spożycie mięsa, prawidłowe jest tylko takie, które otrzymamy w ekologicznych gospodarstwach. Powinno się jednak zrezygnować z mięsa, kiedy choroba jest ciężka.

Dużo ludzi szuka ciekawych informacji na ten temat wątek. Niezłym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis (http://cukier-krolewski.pl/przepisy/ciasteczka-z-wrozba/). Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie będziesz żałować!

Na koniec należy również wspomnieć o piciu 2 litrów wody w ciągu dnia. Woda powinna być źródlana, omija się mineralną.

Stosując tę dietę należy pamiętać, że nie można jest potraktować jako jedyne lekarstwo. Oczywiście takie sposób odżywiania z pewnością nam nie zaszkodzi, jednak rezygnowanie z innych terapii jest dużym błędem. Dieta dr Budwig to po prostu dodatek do leczenia – opis diety dr Budwig. Zdecydowanie nam nie zaszkodzi i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, warto więc skorzystać z niej, by poczuć się lepiej.

Dieta dr Budwig – olej lniany jako cudowny lek na wszystkie schorzenia
Tagged on: