Chcemy udać się do restauracji ale nie bardzo wiemy którą wybrać. Nawet jeśli posiadamy swoją ulubioną, może nawet więcej, to coś sprawiło taki stan rzeczy. Czym się kierowaliśmy przy wyborze właśnie tych restauracji nim poszliśmy do nich najpierw? Pewne osoby sugerują się informacją pantoflową. Od ucha do ucha. Najlepsza metoda. Sama stwierdzam, że to najlepsza reklama. Jeden usatysfakcjonowany klient to 5 dodatkowych.

jedzenie w restauracji

Autor: Daniel Means
Źródło: http://www.flickr.com

Jeden zniesmaczony klient to utrata kilkunastu kolejnych. Taką mam opinie a sprawdziła mi się jakiś czas temu. W momencie pisania tego artykułu, postanowiłam zapytać kilka osób, czym się kierują nim pójdą do restauracji. Nie ukrywam, że byłam trochę zdziwiona. Ponad połowa powiedziała, że ofertą kuchni, czy mają wrocław dobre jedzenie (wrocław pyszne jedzenie) a także wiedzą od znajomych. Mała część z nich powiedziała, że to zależy też od uroczystości, dla której się udają na obiad bądź kolację do restauracji. Może być ona elegancka czy też bardziej skromna. Jeśli ma to być obiad rodzinny a także są małe dzieci w tej grupie to podstawową kategorią jaką będą się zajmowali to to, czy w danej restauracji jest miejsce dla dzieciaków. Jeśli ma to być uroczysta kolacja, dokładnie zaplanowana to informacji poszukujemy w sieci, oglądamy zdjęcia itp. Zanim pójdziemy też do wybranej restauracji, sprawdzamy, jak długo funkcjonuje. Dopiero otwarta to mocniejsza chęć pójścia i sprawdzenia samemu. Gdy jest to nagłe wyjście to w większej większości rezerwujemy kawiarnie w bliskim centrum miasta bądź w galeriach handlowych. Tak samo jest jeśli chcemy odwiedzić club – wystarczy rynek – . Ja preferuję restauracje z poza centrum np. miasta Wrocław. Napewno w każdym mieście są ciekawe restauracje umieszczone z dala od centrum. Z takich restauracji korzystają osoby, które niedaleko niej mieszkają. Dystans to kolejna przyczyna dla której zamawiamy tą, a nie inną restaurację.

restauracja

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Idąc do restauracji, pragniemy, aby ona zaciekawiła nas już od samego początku. Wystrojem, obsługą, smakiem. Płacimy to potrzebujemy. Nie jest nigdzie powiedziane że droższa restauracja (pizza czeladź) jest lepsza. Droga restauracja to marka za którą się płaci, a nie za jedzenie. Jak już się zdecydujemy na jakąś restaurację i coś np. nam nie będzie pasowało to przekażcie to obsłudze od razu. Nie jak skończycie jeść czy też jak wyjdziecie napiszecie maila do szefostwa. Zróbcie to od razu. Potrzebne są 3 kęsy i jak coś nie jest dobre to prosicie kelnera i przekazujecie w czym pojawił się problem.

Jak wybierać ciekawe restauracje a jak oryginalne cluby we Wrocławiu?
Tagged on: