W dzisiejszych czasach człowiek zmaga się z wieloma dolegliwościami, z których sporo uznawanych jest za tak zwane choroby cywilizacyjne. Ich pojawianie się ma bowiem związek na przykład z degradacją środowiska, jaką można aktualnie odnotować.

Płacz, łzy

Autor: LastClick
Źródło: http://www.freeimages.com
Do bardziej dokuczliwych przypadłości tego rodzaju z całą pewnością zaliczają się uczulenia. Częstotliwość pojawiania się różnorodnych alergii w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła. Widać to zarówno u dzieci, jak i u osób dojrzałych. Oprócz tego można także stwierdzić, że z biegiem czasu coraz większa liczba produktów jest możliwymi alergenami. Szczególnymi przypadkami są osoby, które są uczulone na przykład na wodę. Najpospolitszymi alergenami są z kolei roztocza kurzu i różnorodne pyłki roślinne. Można sobie z tym radzić na różne sposoby, jednak stuprocentowo efektywnego leku na tę dolegliwość jak na razie nie wynaleziono.
Alergie na substancje w pokarmach

gluten

Autor: www.holle.pl
Źródło: www.holle.pl

Niezwykle charakterystycznym typem alergii są te, które dotyczą wybranych typów żywności.

Nieprawdopodobnie pasjonujący artykuł, czyż nie? Jeśli także tak sądzisz, to kliknij na inne pomocne opracowania, które pochłoną Cię zupełnie.

Aktualnie wielu ludzi przykładowo ma uczulenie na gluten, który zawiera się w tak powszechnych elementach zawierających pszenicę. Ludzie cierpiący na takie uczulenie muszą niezwykle dokładnie czytać etykiety żywności z wypisanym składem. Generalnie alergie na pokarmy potrafią być bardzo uciążliwe, w szczególności gdy dotyczą produktów ogromnie popularnych, lub też bardzo dobrych – takich jak czekolada. Do nagminnie pojawiających się reakcji alergicznych w takich dolegliwościach należy swędząca pokrzywka na skórze.

Środki na uczulenia

leki

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

W aptece oferowane są rozmaite preparaty na alergię, część z nich sprzedawanych jest wyłącznie na receptę. Więcej informacji – . Przy każdym podejrzeniu uczulenia warto wybrać się do wyspecjalizowanej poradni, gdzie wykonane zostaną testy na konkretne alergeny. Lekarz zaleci później odpowiednią kurację farmakologiczną. Na niektóre alergeny możliwe jest także odczulanie, co wykonuje się za pomocą zastrzyków lub specjalnych tabletek. Niestety taki zabieg jest długotrwały i kosztowny, ale efekty mogą trwać nawet przez kilka lat. Na większą część alergii jednak zalecane są środki o charakterze doraźny,, a więc powstrzymujące objawy wywołane uczuleniem.

Częsty problem alergii i sposoby na radzenie sobie z nim
Tagged on: