Polacy chętnie grillują. Gdy tylko rozpoczyna się sezon, w wielu miejscach można poczuć, jak roznosi się zapach kiełbasy z grilla.

Lato nadchodzi wielkimi krokami,

grill

Autor: Sidney SL Lam
Źródło: http://www.flickr.com

a więc już za chwilę rozpocznie się okres grillowania. Pojawia się fundamentalnepytanie: nabyć grill gazowy czy węglowy? Zobacz: .

Gdy uznasz, że warto zgłębić większą ilość szczegółów powiązanych z omawianą tu problematyką, zerknij pod link (http://www.jednosc.pl/index,PL) – w tamtym miejscu przeczytasz analogiczne zagadnienia.

Pierwszy z wymienionych jest stosunkowo nowy, ale już cieszy się sporym zainteresowaniem. Twierdzą oni, iż jest wygodniejszy, niższe są koszty eksploatacji, a przede wszystkim smak produktów jest zdecydowanie inny. Dużo lepszy. Co więcej, nie ma tutaj nic do rzeczy jakie panują warunki atmosferyczne, a rozpalanie nie zajmuje dużo czasu. Temperatura cały czas jest stabilna, możemy ją regulować za pomocą zaworów umieszczonych w butli. W pokrywie grilla jest termometr, temperatura jest dużo wyższa niż w grillach węglowych. Warto nadmienić, iż gaz jest ekologiczny. Nie ma konieczności czekania aż węgiel się spali, nie trzeba gasić go wodą. Wystarczy zakręcić butlę z gazem. Potrawy

grillowanie

Autor: Tim Sackton
Źródło: http://www.flickr.com

grillowane na grillu gazowym nie maja posmaku spalonego drewna. Jednakże grille gazowe są znacznie większe jeżeli chodzi o gabaryty.

Nie ulega więc wątpliwości, że odpowiedź na pytanie: grill gazowy czy węglowy zależy tylko od naszych preferencji oraz oczekiwań, a także czasu jaki chcemy poświęcić na przygotowanie potraw.
Równie ważne, jak wybór odpowiedniego grilla, są akcesoria do grillowania. W tej materii również najważniejszą role odgrywają nasze gusta oraz upodobania. Podstawowe akcesorium to na pewno szczypce albo łopatka do grillowania. Bardzo dobrym dodatkiem będzie także rękawica, która ochroni przed ewentualnym poparzeniem. Z pewnością przydadzą się sztućce oraz dodatkowy ruszt. Do pieczenia mięsa czy warzyw zdecydowanie nieodzowne będą aluminiowe tacki czy patyczki do szaszłyków. Sporym zainteresowaniem cieszą się także stojaki do grillowania kurczaka czy ruszt do pieczenia ryb. Upiec możemy praktycznie wszystko, na co mamy ochotę, jednak trzeba mieć do tego właściwe akcesoria do grillowania – . Grille elektryczne, które są proste w obsłudze, nie są w naszym kraju zbyt często stosowane. Ten rodzaj grilla idealnie sprawdzą się na balkonie lub tarasie.
Planujesz zaopatrzyć się w grilla? Dowiedz się, o czym należy pamiętać!
Tagged on: