Kuchnia włoska należy do niezwykle popularnych kuchni świata. Jej nadzwyczajny zakres to zasługa regionalnych metod produkcji, wybornych surowców, także wyszukanych i niepowtarzalnych rytuałów przyrządzania i podawania dań.

Włoska kuchnia wiązana jest w Polsce z makaronem i pizzą, ale, jak się okazuje, nawet przy szykowaniu tych kluczowych potraw popełniamy niemało omyłek, szczególnie jeśli chodzi o rozgotowywanie makaronów.Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Tymczasem we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy napływają do restauracji włoskiej w Szczecinie i niejednokrotnie najadają się makaronem, uważają go jako danie podstawowe. W Polsce cały czas najpopularniejsze jest napływanie na makaron, bądź pizzę, stosując je jak prędki obiad.Włosi twierdzą, że makaron winien być trochę okryty sosem, który nie może ściekać na dół naczynia, musi także być przygotowany z najlepszych komponentów.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie oprócz makaronów podaje też pizzę – zajrzyj. Gusty klientów zmieniły się w ciągu poprzednich paru lat. Naturalnie, najlepszą pizzę wypieka się w szczególnym piecu, ale nie jest to proste. Pizza (pizza warszawa) winna być wypiekana w piecu nagrzewanym drewnem, jej smak jest w takim przypadku unikalny – zobacz Jedzenie włoskie, to nie wyłącznie makarony i pizza. Coraz więcej gości rozpoczyna kojarzyć włoską kuchnię z produktami morza i mięsem. Każdy winien spróbować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu przeciętny poziom wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku oferuje doskonałe włoskie desery, do których serwuje się espresso. Nadzwyczaj ochoczo jest zamawiana również kawa latte. Świetna kawa jest zwieńczeniem posiłku.
Fundamentem włoskiej kuchni są stale świeże składniki, nie da się ich podrobić przeciętnymi substytutami – wejdź na stronę. Używanie tańszych zamienników gorszej jakości powoduje, że sztuka kulinarna zaprzepaszcza włoskiego ducha. W restauracji serwującej kuchnię włoską w Szczecinie dostaniemy całe menu i dania sporządzone przez fachowych kucharzy, w przyjemnej aurze.
Włoskie dania
Tagged on: