Obecnie ceni się domowej roboty wyroby, wykonywane z naturalnych i świeżych składników. Wyroby tego rodzaju sprzedaje się w tzw. garmażerkach, jednak sporo ludzi wykonuje dżemy czy przeróżnego rodzaju alkohole w dużych ilościach po prostu na potrzeby własne i dla najbliższej rodziny czy przyjaciół. Tego rodzaju produkty nie mają sobie równych, zwłaszcza, gdy potrzebne składniki bierze się z własnego ogródka. Przykładem są między innymi nalewki.

nalewka
Dzisiaj w sklepach bez problemu znajdziemy dowolny rodzaj nalewek, jednak nierzadko nie mają one nic wspólnego z tradycyjnie wyrabianym alkoholem tego typu. Domowej roboty nalewka może być równie dobra, jeśli nie lepsza od jej przemysłowego odpowiednika. Może stanowić doskonały dodatek na wyjątkowe okoliczności i przyjęcia, albo wspaniały prezent (zob.: ). Nalewki mają to do siebie, że można je zrobić z rozmaitych owoców, a także, korzeni i ziół. Do przygotowanego miąższu dodaje się spirytus w różnych proporcjach, w zależności od tego jak mocna ma być przygotowywana nalewka.

Dodatkowo, oprócz alkoholu możemy dodać sok z różnych owoców, jeśli chcemy, żeby nalewka miała bardziej nietypowy smak. Jeżeli posiadamy więc nadmiar wiśni lub miodu i nie mamy pojęcia co z nimi zrobić, warto pomyśleć o przygotowaniu nalewki, która zachwyci wszystkich swoim smakiem i aromatem.

nalewka

Autor: Daniel70mi
Źródło: http://www.flickr.com

Czy przyrządzenie nalewki jest trudne? W tym przypadku wszystko zależy od metody, jaką wybierzemy. Możemy wybrać sposób mniej lub bardziej pracochłonny. Na przykład, jeśli zamierzamy przygotować nalewkę z wiśni, wszystko będzie zależało od tego, czy będziemy je drylować, czy też nie oraz od tego czy dysponujemy urządzeniami, które znacznie ułatwią proces wykonywania nalewki. Należą do nich między innymi odpowiednie praski do tłoczenia owoców.

W przypadku tradycyjnego przygotowywania nalewek, ważne jest nie tylko zachowanie właściwych proporcji między wykorzystanymi owocami czy ziołami a alkoholem, lecz także zachowanie właściwej temperatury i kolejności realizowania poszczególnych kroków. Dla wprawionych osób nie jest to żadnym problem, jednakże dla początkujących może być dużym wyzwaniem.

Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że prezentowana tematyka Cię zaciekawiła – pod tym odsyłaczem znajdziesz podobne, tak samo interesujące informacje.

Dlatego wiele osób woli kupować nalewki ze sklepów, co też jest odpowiednim rozwiązaniem o ile są to nalewki faktycznie dobrej jakości.

Więcej informacji: nalewki sklep

Domowej roboty nalewka – ze szczyptą serca – gdzie kupić produkty najlepszej jakości?
Tagged on: