Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i kelnerzy, kucharze. To również klienci, aranżacja wnętrza i jakże ważne menu.

Nie chodzi nawet o sam zestaw dań proponowanych przez kucharza, chodzi raczej o formę samego menu. Porządna restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i dobrze rozplanowana. To dwie najważniejsze cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to musimy sprawdzać, czy folia (zobacz maszyny pakujące) nigdzie nie odchodzi.
Jeśli to książeczka, to musimy obejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się między kartkami jakieś resztki jedzenia. To bardzo ważne żeby menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Istotne jest też to, by, co jakiś czas dokonać przeglądu dań i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeśli mamy ochotę wprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo wydrukować karty menu, na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź. Nie piszmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to bardzo brzydko wygląda.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stołach w lokalach gastronomicznych często możemy zauważyć serwetki w gorszym lub bardziej udanym serwetniku oraz przyprawy, które często stoją sobie tak jakby ktoś je na stolikach zostawił dawno temu i o nich zapomniał. Jeżeli chcielibyśmy żeby nasz lokal przyciągał klientów warto zadbać o każdy szczegóły między innymi o przyprawniki. Jeśli otrzymujemy od dystrybutora jakiś produktów przyprawniki i do tego jeszcze serwetniki, to dobrze by na każdym stoliku były takie same zestawy. A najtrafniejszym rozwiązaniem jest zakup takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stolik w jakimś ładnym kolorze bez zbędnych liter reklamujących jakiś koncern, idź tutaj. Zadbajmy o to, żeby miejsce, do którego trafia głodny człowiek naprawdę przyciągał nie tylko pysznymi potrawami, ale również pięknym wnętrzem. Postarajmy się, żeby wszyscy wkraczająca do naszego lokalu czuli się dobrze już od chwili przekroczenia sali. Szczegóły robią całość restauracji, więc nie zapominajmy, że dobry przyprawnik to nie tylko dwie przyprawy, a również oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie wpisywała się w klimat lokalu i podawanych w nim potraw.

Diabeł tkwi w szczegółach
Tagged on: