Spacery po Sudetach mogą zaoferować multum niezwykłych wrażeń. Ci przyjezdni, jacy chcą ujrzeć ich najcudowniejsze zakątki, koniecznie powinni odwiedzić Karkonosze. To niezwykłe pasmo górskie, które zachwyca i fascynuje od lat. Jakie punkty na pewno trzeba odwiedzić w czasie pieszej wycieczki? W których miejscach oczekują na turystów najbardziej wspaniałe atrakcje? Jako najwyższy szczyt Karkonoszy największą popularnością cieszy się Śnieżka.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Przez jej wierzchołek przechodzi granica pomiędzy Polską a Czechami, jednakowoż to nie przejście graniczne jest tu największą atrakcją. Zachwyca to słynne Obserwatorium Meteorologiczne, kapliczka św. Wawrzyńca czy gołoborza. Ze szczytu Śnieżki dostrzegalne są wspaniałe widoki, którymi pierwsi turyści zachwycali się już w 16 wieku. Równia pod Śnieżką czy Czarna Kopa to następne atrakcje, jakie jesteśmy w stanie ujrzeć w czasie wycieczki na Śnieżkę. A gdzie najbardziej korzystnie się przespać? Na pewno kwatery (rzuć okiem na ofertę dotyczącą – kwatery pracownicze wrocław od sprawdzonego portalu do wyszukiwania noclegów) Karpacz, jak i również apartamenty Karkonosze – poznaj dodatkowe informacje.

Tak samo bardzo znanym szczytem jest dla przyjezdnych Szrenica. W okresie zimy jej stoki zajmują narciarze, jakich przyciągają doskonałe warunki, bardzo świetnie utrzymane trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyciągi. Nie brak tu także szlaków pieszych, a odpocząć jesteśmy w stanie w znajdującym się na szczycie Szrenicy schronisku – kontynuuj. W pobliżu tego szczytu jest inne interesujące miejsce. To Hala Szrenicka, znana ze schroniska i wspaniałych widoków. W pobliżu Szrenicy czekają także popularne Końskie Łby – jedne z najbardziej wspaniałych w Karkonoszach skałek o charakterystycznym kształcie. Koniecznie podczas wędrówek po tych górach wybrać na przechadzkę, w czasie której będzie można ujrzeć najwspanialsze w Sudetach wodospady: Kamieńczyka oraz Szklarki.

kościółek drewniany w karpaczu

Autor: Ronald Preuß
Źródło: http://www.flickr.com
Karkonosze zadziwiają również polodowcowymi formami. Pewnym symbolem tych gór stały się też Śnieżne Kotły – wyjątkowe twory natury, które jesteśmy w stanie podziwiać podczas wędrówki z Łabskiego Szczytu na Wielki Szyszak. Są one bez wątpienia najwspanialszym miejscem na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego, zaś ich wartości przyrodniczej przecenić nie możemy. Objęte ochroną jako rezerwat ścisły znane są z niespotykanych gatunków roślin 9(zobacz dodatkowe informacje)). To jedno z malej liczby miejsc, w którym można się spotkać z okazami flory arktycznej. To tylko najważniejsze atrakcje, których w czasie pobytu w tym miejscu pominąć nie można. Miejsc godnych uwagi jest zdecydowanie więcej, a każdy szlak prowadzący przez te góry jest w stanie się poszczycić wyjątkowym urokiem.
Dlaczego warto wybrać się w Karkonosze? Jakiego typu atrakcje czekają tam na turystów?
Tagged on: