Urządzanie salonu może być przyjemne, ale może też stanowić pewnego rodzaju problem, gdy nie mamy umiejętności aranżacyjnych i tak naprawdę nie wiemy, czego oczekujemy. W takim przypadku najlepiej jest zatrudnić projektanta wnętrz, jednak nie każdy ma na to fundusze. Sam remont czy kupowanie mebli to już dość kosztowna sprawa, a projektanci z doświadczeniem również nie są zbyt tani. Dlatego przyda nam się parę wskazówek, dzięki którym nasz salon nareszcie nabierze wyglądu, jakiego pragnęliśmy.

szklana ława

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym ewidentnie koniecznym meblem jest sofa. To na niej będziemy siedzieć oglądając telewizję, odpoczywać lub czytać książki. Powinna być wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów, aby oparcia nie przetarły się po kilku miesiącach, a sprężyny także były trwałe. Jej kolor oraz materiał, z którego jest zrobiona, dobierzmy do ogólnej aranżacji, np. do kolorystyki ścian, dywanu oraz innych dodatków znajdujących się we wnętrzu. Jasne kanapy są wyjątkowo ładne, ale nieraz niefunkcjonalne, szczególnie gdy mamy małe dzieci.

Obok sofy przyda się stół, a nadzwyczaj popularne są dzisiaj zwłaszcza ławy szklane – atrakcyjne i wcale nie tak drogie – . Zwróćmy uwagę na jakość szkła, by nie okazało się, iż ekspresowo powstają na nim rysy, przez co nie możemy nawet trzymać na ławie filiżanki z ulubioną, popołudniową herbatą. Można rzecz jasna położyć na niej obrus, ale przecież nie po to ją kupowaliśmy. Wybierając meble do salonu dobrze też zakupić stoliczek pod telewizor, a jeżeli TV wieszamy na ścianie, taki mebel przyda się na konsolę czy kino domowe.

salon

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Nie można też zapomnieć o fotelach, gdyż sofa nie wystarczy, jeśli nasza rodzina jest liczna. Dobrze, aby fotele współgrały z wersalką, toteż od razu można wybrać elegancki komplet mebli, a wszystko będzie stanowić zgraną całość. Wielu ludzi poszukuje także szafek czy innego typu półek, by włożyć do nich kilka szpargałów, przede wszystkim, gdy nie mamy miejsca na swój gabinet. Z tej przyczyny potrzebna jest szafa na dokumenty i inne potrzebne rzeczy, najlepiej gdzieś w rogu, aby nie ograniczała dostępu do światła.

Kupno mebli do salonu nie musi być ciężkim wyzwaniem (zobacz tutaj).

Zobacz więcej informacji, a zobaczysz podobne materiały, które zapewne też Cię zainteresują. Nie wahaj się więc i użyj linku osteopata dla noworodka.

Wystarczy jedynie podejść do tego z uśmiechem, a ekspresowo umeblujemy to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu.

Jakie meble do salonu się przydadzą?
Tagged on: