Każdy posiadacz auta wyposażonego w mechanizm klimatyzacji nie powinien zapominać o jej regularnym czyszczeniu – odgrzybianiu i napełnianiu. Należy też pamiętać, że jest ona stworzona dla naszej wygody, podnosi wartość podróży, udostępnia opcję schłodzenia zagrzanego wnętrza auta w słoneczne pory.

samochód

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ona z pewnością też pewnego typu pomocą dla kierującego, gdyż umożliwia na dłuższy czas zachować koncentrację i komfort. Należy ie zapominać, że regularne napełnianie klimatyzacji daje większe bezpieczeństwo jazdy po drodze, gdyż układ ten osusza powietrze w aucie, a to w wilgotne, pochmurne dni przeciwdziała parowaniu szyb, które mogą zmniejszać widoczność.

Cały system klimatyzacji wypełniony być powinien czynnikiem roboczym – pewnego typu cieczą, którą spręża kompresor, a następnie wpływa do parownika, a tam już ulega rozprężeniu. W czasie tego procesu czynnik ochładza parownik i otaczające go powietrze z dmuchawy nawiewu w aucie. Następnie czynnik przepływa do skraplacza i oddaje ciepło wzięte z parownika. System ten jest nieprzerwany i skutkuje schładzaniem parownika i oddawaniem ciepła przez chłodnicę do otoczenia – klik.

Czyszczenie klimatyzacji musi być przeprowadzone przynajmniej raz na rok. Nazywane jest to też odgrzybianiem, dlatego, że w trakcie używania klimatyzacji, w wilgotnym układzie zbierają się bakterie oraz grzyby. Przyczyniają się do tego, że z wywiewów klimatyzacji ulatniają się nieprzyjemne aromaty, a tego rodzaju powietrze może wywoływać różnego typu choroby, reakcje alergiczne dróg oddechowych i skóry. Czyszczenie klimatyzacji nie jest trudnym systemem. Polega na dezynfekcji ogólnie układu schładzającego specjalnymi substancjami chemicznymi.

Czy zajmują Cię tego typu zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (http://hotel-garden.pl/rodzaje-pokoi) tego typu opisów opracowano na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

Ich malutkie cząsteczki otaczają parownik i szczegółowo wszystkie odnogi i zakamarki nawiewów. Inną metodą oczyszczania jest też ozonowanie kabiny. Aby cały system działa właściwie, bez problemu i przynosił efekty, to wymagana jest odpowiednia ilość czynnika roboczego – płynu w systemie (polecana oferta).

kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Napełnianie klimatyzacji jest wymaganym czynnikiem, jeśli pragnie się korzystać z tego dobrodziejstwa, gdyż w miarę działania ilość cieczy w przewodach się zmniejsza. Wtedy cały układ przestaje działać właściwie. Napełnianie klimatyzacji należy przeprowadzać raz w roku, a najlepszą chwilą jest czas wiosenny.
Potrzebne jest ci napełnianie klimatyzacji i czyszczenie klimatyzacji? Odrobina wiedzy przybliży ten nieznajomy temat.
Tagged on: