Zanim myśl czy projekt w główce wynalazcy stanie się skończonym przedmiotem, urządzeniem albo produktem, może upłynąć dużo czasu. Wpierw trzeba temu projektowi nadać cielesny, konkretny kształt, a później jeszcze zatroszczyć się, by objąć go ochroną.
Wynalazki to nowe rozwiązania jakiegoś problemu, które posiadają techniczny zakres i mogą być stosowane na ogromną skalę.

rejestracja znaków towarowych

Wszelki kreator wynalazku ma prawo otrzymać na niego patent, wynagrodzenie i być wymieniony w przeróżnych dokumentach jako jego kreator . Czym jest rejestracja znaków towarowych? Wyobraź sobie, że dwóch sąsiadów posiada to samo hobby – majsterkowanie. Nierzadko zdarza im się budować razem oryginalne narzędzia. Pewnego dnia pewien z nich, dajmy na to Pan Iksiński absolutnie przypadkowo rozlewa dwie puszki z chemikaliami. Substancje scalają się ze sobą oraz tworzą super wytrzymały klajster. W trakcie gdy Iksiński cieszy się ze swego wynalazku, jego niecny sąsiad sprzedaje jego pomysł za znaczną sumę lokalnej fabryce.

Jeśli ciekawi Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny tak samo absorbujący pomocny portal.

Pan Iksiński traci więc wiele pieniążków, a uniknąłby takiej sytuacji, jeśliby własny pomysł opatentował.

Kancelaria Prawa Gospodarczego
Patent, jest to urzędowy dokument, który uwierzytelnia przyznanie osobie fizycznej lub firmie prawa do wyłącznego wykorzystywania danego wynalazku. Jest on przyznawany przez właściwy organ państwowy . Patent jako odmiana własności może być dziedziczony, lecz może też stać się obiektem darowizny. By wynalazek mógł być zastrzeżony, powinien spełniać pewne warunki.

Na pewno musi stanowić nius, innymi słowy powinien być czymś, czego uprzednio nie znano. Innowacje muszą również przedstawiać konkretne rozwiązania, a także odznaczać się możnością przemysłowego zastosowania. Kancelaria prawa gospodarczego jest w stanie nam w tym pomóc.
Jak opatentować własny pomysł a także jak dużo to kosztuje?
Tagged on: