Jesteśmy narodem mięsożernym. Przeciętny Polak nie wyobraża sobie dnia bez kotleta, bądź wędliny. Mięso jest znakomitym źródłem wartościowego białka i żelaza. Obok pozostałych wyrobów pochodzenia zwierzęcego jest najważniejszym źródłem pełnowartościowego białka. Obejmuje ono każde potrzebne aminokwasy, jakich ustrój nie umie sam wykształcić, a które są nieodzowne do budowy tkanek. Ma również tę wartość, że jest lepiej przyswajalne niż białko roślinne.

Mięso i wyroby mięsne, które dostaniesz tu: przedsiębiorstwo Nelpol, zawierają sporo protein które jest nieodzowne do nabrania prawidłowej masy sylwetki i masy mięśniowej. Białko spełnia funkcję budulcową, więc jest potrzebne, szczególnie w czasie dorastania i dojrzewania. Jego niedobór może powodować deficyt masy ciała, niedowagę i malutki wzrost wzrostu.
Istotne jest, by konsumować w miarę możności rozmaite gatunki mięsa. Ażeby prawidłowo zbilansować spożywanie mięsa, poprawnie jest spożywać parę razy w tygodniu mięso, dwa razy w tygodniu tłuste ryby, a raz w tygodniu nasiona z roślin strączkowych. Do przygotowania mięs najodpowiedniej jest używać olejów roślinnych, a potrawy z mięsa dobrze jest podawać z warzywami.
kiełbasa

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Zakład mięsny (strona nelpol.pl) wyrabia dużo typów wędlin. Wędliny to przetwory mięsne, do jakich możemy również zaliczyć wędzonki, również mięso peklowane. Najbardziej popularne, to szynka, polędwica, lub dekoracje ślubne baleron. Wędliny bez wątpienia posiadają wartości pożywne. Prócz protein są źródłem żelaza, cynku i fosforu. Do ich wyrobu wykorzystuje się nie tylko mięsa i przypraw, lecz także rozmaite dodatki. Ma to na celu poprawienie koloru, smaku i trwałości wędlin. W związku z tym, mogą one zawierać dodatkowo obszerną ilość soli, tłuszczu i sodu. Przy zakupie wyrobów wędliniarskich powinna obowiązywać zasada, że poprawniej kupować mniej droższych i lepszej jakości, niż więcej kiepskiej formy i smaku.

Najistotniejszą sprawą jest świadomość tego, jak znaczący jest mądry stosowny dobór towaru. Dzięki temu, nie będziemy zajadać się wyrobami o wielkim zestawie tłuszczu i domieszek chemicznych. Jedzmy nie wyłącznie dla rozkoszy, ale i dla zdrowia. Wypada pamiętać, że fundamentem zdrowego i bezpiecznego żywienia się, jest rezerwa i rozwaga.
Produkcja mnóstwa rodzajów wędlin
Tagged on: