O tym, jak niezwykle istotne jest, aby umieć dobrać strój do każdej okazji, nie trzeba zapewne nikogo przekonywać. Przecież od dawna wiadomo, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas wyrabia sobie jakąś opinię na temat spotkanych w różnych sytuacjach osób. Dodatkowo każdy z nas sam jest każdego dnia oceniany – przez znajomych, współpracowników, nauczycieli, najbliższych, przez potencjalne sympatie. A od tego, jakie podejście mają do nas inni, niemało może zależeć.

lee

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko chociażby bywa tak, że ktoś ma zamiar powierzyć nam jakieś ważne zadanie, mające ważny wpływ na naszą dalszą karierę. Okazać się może jednak, że nie sprawiamy jego zdaniem wrażenia osoby, której można zaufać – i zadanie to dostaje do realizacji kolega z biurka obok. Nie mówiąc już nawet o randkach, na których przecież nieustannie jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś z pewnością, by miłość twojego życia przeszła ci koło nosa, ponieważ założyłeś niestosowne do okazji spodnie męskie lee? W jeansach nie ma jak najbardziej nic złego. Nawet hip hop ubrania są w niektórych sytuacjach odpowiednie, sprawdź: polecane ubrania hip hop. Pamiętajmy jednakże, że to na co mogą sobie pozwolić dzieci, czy nastoletnie osoby, nie przystoi już dorosłym osobom. Każdy z nas ma własny styl, jakieś swoje upodobania związane ze strojem. I to nimi powinniśmy się kierować. Czasem jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatny moment w życiu, a w przypadku tych oficjalnych pójść na kompromis.

bluza z kapturem

Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, gdy warto być ostrożnym w kwestii ubrań, to na przykład nowa praca. Czasem okazuje się, że w firmie mamy pod tym względem zupełny luz.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej karuzela do sitodruku na omawiany temat – informacje będą z pewnością niezwykle wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Wtedy nie zostaje nam nic jak tylko się z tego powodu cieszyć. W wielu firmach obowiązuje jednak dress code. Polega on oczywiście na tym, że zakazane jest noszenie luźniejszych ubrań, takich jak chociażby koszulki odsłaniające ramiona czy też krótkie spodenki. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku osób, które pracują na co dzień z klientami. W takim przypadku nie reprezentują one już przecież wyłącznie samych siebie, ale całe przedsiębiorstwo. Na pocieszenie jednak warto dodać, że po pracy możemy swobodnie wrócić do swoich upodobań. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – kiedy jesteś we własnym domu czy na urlopie, nic nie jest dla ciebie zakazane.

Strój – jego wybór powinien być zależny od okoliczności
Tagged on: