Jazda na rowerze należy do czynności cieszących się dużą popularnością. Nie potrzeba bowiem dużego wysiłku, by móc rozkoszować się ruchem na świeżym powietrzu. Rower to także korzystny sposób na sprawniejsze przemieszczanie się. Jest także dobrą alternatywą dla pojazdów silnikowych – jazda na rowerze jest nie tylko ekologiczna, ale również znacznie bardziej korzystna dla zdrowia człowieka. Wybór odpowiedniego typu i modelu sprzętu zależeć będzie w dużym stopniu od tego, na jakich nawierzchniach będzie wykorzystywany. Przykładowo do jeżdżenia na długie dystanse przeznaczone będą modele takie jak Kross Trans Global. Poza tym są modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Rodzaje rowerów

Istnieje bardzo wiele typów rowerów. Najważniejszy podział jednak określa cztery typy. Pierwszy typ to rower górski. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do jazdy po terenach o zróżnicowanych wysokościach i trudnych nawierzchniach. Ponadto jest to obecnie najchętniej wybierany typ roweru w kraju. Rower taki stworzony jest również do jazdy ekstremalnej.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z owego ciekawego tematu? Zatem dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to tanie kwatery pracownicze poznań na spijtanio i przeloguj się do nowej witryny.

Jednym z modeli rowerów górskich jest Kross Evado 1.0. Następnym rodzajem jest rower szosowy. Przeznaczony jest do przemieszczania się po trasach możliwie prostych, w większości przypadków asfaltowych. Zwany jest popularnie szosówką. Cechą typową takich rowerów jest kierownica – skierowana ku dołowi. Następnym z rodzajów jest rower turystyczny. Odmiana ta służy do pokonywania wielokilometrowych tras, jest więc stworzony z wytrzymałych surowców. Czwartym rodzajem będzie rower miejski, który w ostatnim czasie zdobył sporą popularność, szczególnie w dużych miastach. Do modeli tego rodzaju zaliczyć można model Kross Flex 1.0..

Gdzie szukać roweru?

Przede wszystkim nie powinno się wybierać sprzętu rowerowego w wielkopowierzchniowych sklepach, pomimo że ich oferta w tym zakresie często jest bardzo obszerna, a ceny kuszące. Rowery oferowane w takich sklepach zazwyczaj wykonane są z niedrogich materiałów o niewielkiej wytrzymałości Elementy tych rowerów niezwykle często i szybko się psują. Poza tym bardzo częstą cechą takich rowerów jest ich wielka masa, co negatywnie odbija się na korzystaniu. Nowy sprzęt najlepiej nabyć w specjalistycznym sklepie firmowym. Pomimo że ceny w takim miejscu nie zawsze będą zachęcająco niskie, można mieć pewność, że sprzęt będzie trwały i dobrej jakości.

Rower – w jaki sposób wybrać właściwy model?
Tagged on: