Olej kokosowy ma użycie jako środek kosmetyczny i spożywczy. W tym pierwszym przypadku, aplikowany zewnętrznie, jest idealny w postaci maseczek, szamponu , oliwek do ciała jak też maści.

olej kokosowy biooil

Autor: swimboy1
Olej kokosowy Biooil tłoczony na zimno posiada duże właściwości nawilżające jak też jest uniwersalnie stosowany w kosmetyce: dzięki niemu włosy robią się mięciutkie, połyskujące oraz mocne, hartuje cebulki włosów, jest w stanie skutecznie wspierać kurację przeciwłupieżową i minimalizować łuszczenie skóry, intensyfikuje nawilżenie skóry i zapobiega rozdwajaniu końcówek włosów – idź tutaj. Ze względu na gęstość olej jest doskonały do smarowania chleba, zastąpi masełko w pieczeniu. Jest wytrzymały na wysokie temperatury i w przeciwieństwie do pozostałych tłoczonych na zimno oliw jest świetny do smażenia. Jego aromat nada daniom wyszukanego orientalnego smaku.

Babka płesznik i jajowata z kolei to roślinka, która ma właściwości podobne do siemienia lnianego – dopomaga unormować pracę jelit. Poza tym osłabia oznaki hemoroidów, normuje poziom cukru w krwi u osób z cukrzycą typu 2 jak system wentylacji łagodzi objawy łuszczycy oraz trądziku . Dodatkowo pomaga odchudzić się oraz jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Nasionka babki płesznik ułatwiają wypróżnianie, dlatego że po kontakcie z wodą uwalniają śluz i tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas zalegających w jelitach. W związku z tym poleca się je wykorzystywać pomocniczo w kuracji okresowych zatwardzeń. W trakcie wykorzystywania nasion babki płesznik zalecane jest picie dużej ilości płynów (najodpowiedniej wody).

Ponadto babkę płesznik możesz stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie tylko unormuje pracę jelit, lecz także złagodzi bóle oraz świąd i zmniejszy krwotoki.
Wykorzystanie zdrowego oleju kokosowego jak też babki płesznik
Tagged on: