Czym się różni psycholog od psychoterapeuty? Kto to są tacy specjaliści i czym tak właściwie się zajmują? To zasadne pytania, ponieważ dosyć często nie wiadomo, z czym jak również do kogo pójść, kiedy pojawi się problem.

Możemy zacząć od psychologa. Jest nim specjalista, jaki ukończył 5-letnie studia kończące się tytułem magistra z psychologii. Na studiach uczył się przeważnie, jak skonstruowana jest i jak działa psychika człowiekaludzka, co kieruje tym jak się zachowuje jak i emocjami, jak działają społeczeństwa i różnego rodzaju grupy ludzi. Psycholog powinien opanować sposoby robienia oraz interpretowania testów psychologicznych. Psycholodzy podczas studiów wybierają specjalizację, mogą w związku z tym specjalizować się w psychologii społecznej, klinicznej albo też międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

W zależności od dokonanego wyboru student będzie miał inne zajęcia, dlatego też każdy absolwent psychologii posiada trochę inną wiedzę. Same zaś studia z dziedziny psychologii nie przygotowują całkowicie do niesienia pomocy psychologicznej osobnikowi w chorobie i komuś cierpiącemu. Do tego typu pracy konieczna jest z reguły dodatkowa ilość wiedzy oraz praktyka, oprócz tego zalecana jest terapia przyszłego psychologa, głównie z tego powodu, aby własnych problemów nie rzutować na innych klientów. Dość często w związku z tym absolwent psychologii kształci się dalej oraz otrzymuje kolejne stopnie specjalizacji w swoim zawodzie, którymi mogą być psycholog kliniczny lub psychoterapeuta. W wielu miejscach można skorzystać z pomocy tego typu specjalisty, jak przykładowo szukamy dobrego specjalisty, jak psycholog Wrocław mają w ofercie bardzo wiele tego typu gabinetów. Zobacz psychologiczny we wrocławiu.

Psychoterapeuta zaś to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

jaka ukończyła stosowne szkolenie, lecz już po uzyskaniu stopnia magistra psychologii. kursy cukiernicze online tego rodzaju trwa najczęściej cztery lata, organizuje się je w różnych nurtach teorii. Najbardziej znane szkoły terapii to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza oraz humanistyczna. Różnią się właściwie założeniami jak i technikami pracy z pacjentem. Każda jednak ma wspólny cel, to znaczy pomoc klientowi przez kontakt, rozmowę oraz ćwiczenia w rozwiązywaniu trudności emocjonalnych. Psychoterapeuta oprócz wiedzy z psychopatologii człowieka, posiada także wiedzę i doświadczenie, w jaki sposób mają wyglądać sesje psychoterapii. Podobnie, jak psycholog przyjmuje w całej Polsce, szczególnie jeśli psychoterapia Wrocław są doskonałą destynacją. Więcej informacji – psychoterapia we wrocławiu.

Jak nasz stan psychiczny jest gorszy z dnia na dzień to do jakiego specjalisty powinniśmy się udać?
Tagged on: