Większość populacji pragnie swobodnej pracy w domu. Dumają, jak to wspaniale pracować z domu, jakie to miłe zwłaszcza zimową porą, gdy nie trzeba wychodzić na mróz, nie trzeba skrobać zamrożonych szyb w aucie, przedzierać się przez zatłoczone, zakorkowane miasto, a w zamian jesteśmy w stanie dłużej podrzemać, a później pracować nawet w piżamie. Ta wspaniała wizja nie jest realna w każdym z zawodów. Na przykład, kierowca autobusu musi, choćby bardzo pragnął pozostać w domu, pojawić się o ustalonej godzinie w pracy. Są jednocześnie zajęcia, które bez problemu możemy wykonywać w domu? Które to?

tłumaczenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Copywriter. Oczywiście, wielu copywriterów pracuje w agencji i muszą pozostać tam całe osiem godzin, to jednakże duża ich część ma możliwość zatrudnienia zdalnego. To bardziej logiczne, ponieważ copywriter to człowiek kreatywny, który nie wykonuje pracy, powiedzmy, urzędowej, polegającej na tym, iż przez osiem godzin wypełni kilkanaście dokumentów, wykona kilkanaście telefonów i rozliczy pięć delegacji.

Copywriter myśląc kreatywnie i nieszablonowo nie może być ograniczony czasowo. Najbardziej efektywni, najbardziej twórczy copywriterzy pracują w nocy lub wieczorem. Dlaczego tak jest? Nie wiadomo, może chodzi o spokój twórczy, gdy na dworze i w domu spokój, a może tego typu copywriterzy po prostu lubią dobrze pospać…

Grafik komputerowy. To również nie powinno dziwić. Grafik, tak samo, jak copywriter to kreatywna maszyna, którą ciężko wsadzić w ramy określonych godzin pracy. Pisanie i malowanie bowiem ma w sobie większą dawkę artystycznej ekspresji niż stabilnej ciągłości. Zresztą, zapytaj ludzi, którzy tak pracują.

tłumacz

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie ich praca nie polega na obsługiwaniu tych samych klientów (chociaż posiadać stałe zlecenia, którzy gwarantują stałą miesięczną pensję, to największy skarb), lecz częściej jest tak, iż zleceniodawcy są różnorodni, na przykład zgłaszając się z pewnym zleceniem na 3 miesiące, które całkowicie pochłania. Następnie zaś pojawia się miesiąc posuchy, po kolejnych kilku miesiącach natomiast znowu jest duże zlecenie, i tak dalej.

Tłumacz.

Przejdź do wpisu, który znajduje się pod podanym linkiem oraz czytaj tutaj więcej na ten temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Nie jest ważne z których miejsc naszego kraju pochodzą nasi rodzimi tłumacze. W całym kraju pracuje ich bardzo wielu, większość zdalnie, w każdym miejscu naszego kraju. Tłumacze przysięgli są ze Śląska i z Mazowsza, Podkarpacia i Suwalszczyzny, a wszyscy są w stanie wykonywać swoją pracę w domu (tłumacz przysięgły angielskiego Zenon Styczyrz). To także praca kreatywna, lecz także w dużym stopniu metodyczna. Dla cierpliwych i wytrwałych.

Współcześnie pracuje mnóstwo tłumaczy