Zima trwa w najlepsze, jest to idealna pora dla fanów śnieżnego szaleństwa.

Stoki narciarskie w Zakopanem mają prawdziwe oblężenie turystów. Nic w tym nadzwyczajnego, warunki bowiem na śnieżne szaleństwa są bardzo dobre.

Zakopane – kolebka narciarskiego szału.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości elementem Podhala. Usytuowane w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Tatr na wysokości 750–1126 m nad poziomem morza. Rokrocznie na najbardziej popularnej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, odbywają się zawody o Puchar (statuetki na zamówienie) Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj również mistrzostwa w narciarstwie klasycznym.

Czego mogą spodziewać się narciarze?

Nie przesadzimy twierdząc, że w sezonie zimowym termin Zakopane stoki narciarskie jest częściej wpisywane przez użytkowników internetu niż najsłynniejsze określenia młodzieżowych grup muzycznych czy imiona przystojnych celebrytów. Właściciele prywatnych ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem mogą spać spokojnie – prognozy pogody zapowiadająduże opady, co gwarantuje ośnieżone stoki i pełne wyciągi narciarskie Zakopane, a co się z tym wiąże – sporo turystów.
Dla amatorów zimowego wypoczynku przygotowano dużo stoków i tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Jakie trasy narciarskie możemy znaleźć blisko Zakopanego?

Zakopane oferuje kompleksy narciarskie takie jak Kasprowy Wierch Zakopane, Nosal Zakopane czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Kompleksy oferują wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Nie zapominajmy odwiedzając stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu bezpieczeństwa i kontrolowaniu pogody. Zimowe eskapady wymagają dobrego stanu zdrowia, przygotować się powinniśmy do nich dużo wcześniej, ćwicząc w trakcie całego roku i wzmacniając stawy. Nie należy również przeceniać swoich sił, nasz błąd może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Każdy kibic zimowych wojaży odnajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla tych którzy, nie chcą brać udziału w zimowym szaleństwie i szaleć na łyżwach czy nartach, Zakopane oferuje inne atrakcje. Możemy spędzić miło czas w knajpkach i restauracjach, delektując się grzanym winem i aromatyczną herbatą, podziwiając śnieżne widoki przez okno (polecana strona).

Śnieżne szaleństwo czas rozpocząć.
Tagged on: