Persony, które posiadają swą firmę często pragną promować ją na wielu płaszczyznach. Począwszy od typowego szyldu przed przedstawicielstwem czy wizytówki do promocji zamieszczanej w prasie lub w serwisach wirtualnych.

Dla większości firm taka postać promocji może być znakomitym uzupełnieniem tzw. marketingu szeptanego.
Google Moja firma to świadczenie znanej na całym świecie firmy posiadającej swoją główną centralę w amerykańskim miasteczku pod nazwą Mountain View. Ogólnie znanym faktem jest to, że ta spółka ma w swej ofercie bardzo wiele świadczeń, z jakich część jest zwrócona do osób odpowiedzialnych bezpośrednio za promocję działalności rynkowej w Sieci. Google Moja Firma to całkowicie gratisowa usługa, jaka jest nowszą wersją zaprawy ogniotrwałe Miejsca Google dla Firm (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Google Moja Firma mogłaby także stanowić doskonałe uzupełnienie posiadanej strony firmowej. Informacje, jakie zamieści się na w serwisie Google Moja Firma mogą zostać potem wyświetlane na poziomie różnych różnych portali należących do tej kalifornijskiej spółki, np. samej wyszukiwarce lub w Google Maps.
portret - komputery

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Google Maps to niezwykle rozbudowany sposób na przykładowo zaprezentowanie nie wyłącznie drogi do dowolnego miejsca, lecz również przykładowo do prezentacji w formie graficznej okolicy, w której poszukiwane przez nas miejsce się mieści. Sama wizytówka Google Maps to bardzo użyteczna dla różnych szukających informacji o danej spółce osób. Tego typu wizytówka Google Maps jest wyświetlana na szczeblu wyników poszukiwania takiego słowa głównego i posiada podstawowe wiadomości o firmie. Podawane są one przez właściciela w usłudze Google Moja Firma -> źródło artykułu.

Przykładowo: jeżeli posiadamy działalność i podamy jej miejsce lokacji w Google Moja Firma, to persona, jaka poszukuje siedziby naszej korporacji po wpisaniu jej miana w wynikach poszukiwania zobaczy naszą stronę Google Maps, zatem np. udostępnione uprzednio poprzez właściciela informacje takowe jak przykładowo fotografia i informacje kontaktowe.
Jak promować stronę swej spółki w Sieci?
Tagged on: