Odpowiednie odżywianie jest istotne nie tylko dla ludzi, lecz także dla naszych ulubieńców. Podobnie jak ludzie, psy również mają osobiste ukochane smaki, które w wyższym stopniu preferują od pozostałych. Głównymi składnikami pożywnymi są białka, węglowodany, tłuszcze, oraz mikroelementy i witaminy.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy psiak jest indywidualnym przypadkiem i prawidłową dietę możemy dobrać na bazie obserwacji. Znaczenie ma tutaj nie tylko jego waga, wiek, lub rasa, ale też podatności do uczuleń i nietolerancji poniektórych składników. Odrębnej karmy wymaga wielki, dojrzały piesek, a odmiennej szczeniak. Dla maluchów zbilansowaną dietą będzie karma brit junior. Taką karmę charakteryzuje przede wszystkim zwiększona zawartość mięsa. Jej wyjątkowa formuła mieści celowo dobrane zioła, również owoce, których istnienie reguluje właściwości karmy.

Psiaczki ras sporych, to szczenięta, które błyskawicznie rosną. Ażeby się dobrze rozwinąć, mieć odpowiednio rozwinięte mięśnie i zdrowy układ kostny, potrzebują w karmie białka niezwykle wysokiej jakości. Takie atrybuty posiada właśnie karma brit junior. Perfekcyjna ilość antyoksydantów znajdujących się w owej suchej karmie dla psiaczków dba o stan zdrowia komórek i zabezpiecza pieska przed przedwczesnym starzeniem się.

Dorosły pies winien jeść raz, albo dwa razy dziennie. Istnieją przypadki gdy karmienie przebiega inaczej, ale o tym rozsądza weterynarz. Właściciele piesków często popełniają błędy żywieniowe. Źle zbilansowana dieta może prowadzić do otyłości, niedoborów składników mineralnych i wzmożenia rozmaitych chorób. Aby temu zapobiec, wystarczy że karma (zobacz: karma dla szczeniaka) Bosch okaże się podstawowym posiłkiem dla naszego ulubieńca. Więcej szczegółów znajduje się na stronie – .

Piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Należy rozważnie podchodzić do różnych suplementów diet, bowiem czasami zdołają wyrządzić więcej straty aniżeli pożytku. Prawidłowo skomponowana i dobrana dieta musi zaspokoić wszystkie wymogi psa, bez aplikowania medykamentów. Trzeba pamiętać, że dieta ma wpływ nie tylko na zdrowie cielesne pieska, ale też na jego humor i postępowanie. Karma Bosch jest w ten sposób dobrana, ażeby zadowolić zapotrzebowanie pieska we wszystkie konieczne składniki.
Właściwe odżywianie pupila
Tagged on: