Decydując się na skorzystanie z wyspecjalizowanego pełnomocnika należy dobrze poznać rynek. Wiadomo, jak w każdej profesji, również i tutaj najlepszą rekomendacją dla określonego adwokata jest opinia byłego klienta. Z tego powodu należy podpytać przyjaciół, czy korzystali z usług adwokatów i jak punktują ich działalność. Tutaj trzeba pamiętać o kilku sprawach, polecenia radcy prawnego są prawdziwe jedynie z ust ludzi którzy sami korzystali z jego usług.

sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest aby wskazana kacelaria adwokacka posiadała pochlebną opinię osoby, której prowadziła postępowanie sądowe tego samego typu to znaczy sprawę rozwodową a nie sprawę karną czy też rozprawę podatkową polecam. Specyfika rynku prawniczego opiera się dzisiaj na biurach specjalistycznych – są to duże kancelarie, które ukierunkowane są na obsługiwanie zakładów oraz przedsiębiorców. Wybrani prawnicy specjalizują się w w prawie karnym a jeszcze inni w sprawach rozwodowych .

Lubin może poszczycić się sporą ilością biur prawnych. Taka ogromna konkurencja na rynku prawnym sprawia, że są biura, które chwytają się każdego zlecenia byleby tylko funkcjonować na rynku. Możemy z pewnością w takiej kancelarii wynegocjować dobrą cenę ale należałoby, przed zleceniem sprawy, precyzyjnie zbadać wykształcenie adwokatów w niej pracujących. Nie ma konieczności zlecania sprawy pierwszemu adwokatowi, do którego się trafi. Jeśli się z nim nie dogadamy lub fotoprezenty wrocław też nie zaproponował on interesującej koncepcji prowadzenia sprawy. Długie próby znalezienia radcy prawnego, niosą za sobą znaczne koszty ze względu na przymus zapłaty za pierwsze konsultacje. Gdzie zatem zlokalizować rzetelne opinie o prawnikach, jeśli żaden z naszych przyjaciół nie może nam przekazać realnych informacji. Zobacz również:

Należy takich informacji poszukać w Internecie. Zazwyczaj uszczęśliwiony klient czasem zostawi po sobie opinie. Rozgoryczony, taką niepochlebną ocenę pozostawi zawsze. Pomoc w wyborze dobrego adwokata możemy otrzymać od notariuszy lub znajomych z branży z innych miejscowości, ale na takie polecenia trzeba uważać. Nagminnie okazuje się, że są to koleżeńskie polecenia, że nie są to pochlebne opinie ze względu, na jakość obsługi jaka spotka nas w danej kancelarii prawniczej. Poszukując adwokata wklepujemy w Google: ranking dobrych adwokatów Lubin (kliknij). Niestety nie ma rzetelnych rankingów prowadzonych przez uczciwe instytucje. Warto też wiedzieć, że są takie okoliczności, w których danej sprawy nie można przeforsować a jedynie przegrać. W takim przypadku zadaniem adwokata jest jedynie ograniczenie ujemnych konsekwencji takiej przegranej do minimum. Autor: Bartosz Sochaj

Rozprawa rozwodowa – jak odszukać dobrą kancelarię adwokacką?
Tagged on: