Wiele razy w TV, a i pewnie było i tak, że na żywo mogliśmy zobaczyć jakiś wrak samochodu. Nie jest to miła sytuacja, szczególnie, jeżeli poza samym pojazdem ucierpiał jakiś człowiek. Ale, mimo iż nikt już tego wraku samochodowego nie chce, to przecież nie można go, ot tak, zostawić na ulicy.

Na szczęście są firmy, które ogarniają złomowanie pojazdów Bydgoszcz. W Bydgoszczy przedsiębiorstwa nie tylko czekają w jednym miejscu na pojazdy nadające się na złom, ale też odholowują auta na złomowisko. Poza tym niektóre z firm zajmują się również wyrejestrowaniem pojazdu, jednak w tej kwestii trzeba się dogadać, bo inaczej później możemy mieć problem. Oczywiście właściciel pojazdu może zrobić to sam.

złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli auto nie może już jeździć, to…Każdy dobrze, że w pewnym momencie każda zakupiona przez nas maszyna trafi na śmieci. Wiadomo, że niektóre będą przerobione na nowe rzeczy, ale tak czy siak to, co chcemy kupić suma summarum trafi w końcu na śmietnik. Ale są wśród śmieci rzeczy mniej i bardziej wartościowe, do tych śmieci , które mają jakąś wartość można zaliczyć między innymi samochody i inne pojazdy zmechanizowane. Są firmy, które skupują auta już nieużywane oraz te po większych i mniejszych wypadkach oraz totalnych wraków. Do takich firm należą m.in. auto złom Piotrków Trybunalski czy auto złom Gdańsk. W sumie nie ma znaauto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków)ia, w której części Polski znajduje się dana firma , bo zasady jej funkcjonowania są podobne. Tak, więc nie trzeba się martwić tym, że gdzieś w naszym kraju nie nie da się nic zrobić z naszym zdezelowanym samochodem.

Dlatego jeśli nasze auto nie nadaje się do jeżdżenia i wiemy, że idealnym miejscem dla niego byłby śmietnik, to po prostu należy znaleźć jakieś złomowisko. Dzięki temu pozbędziemy się niechcianego pojazdu, a na dodatek możemy dostaniemy parę groszy. Zdarza się, że kiedy są jakieś sprawne części w pojeździe, który oddajemy na auto złom, to dostajemy za nie więcej pieniędzy. Tak, więc nie jesteśmy stratni. A lepiej zawsze mieć kilka groszy w kieszeni zamiast zdezelowany samochód na podwórku. Jeśli gdzieś przyuważymy, że na podwórzu u sąsiada jakiś stary auto, które zżera rdza, to szepnijmy mu, co powinien z takim rupieciem nasz sąsiad zrobić. A na pewno będzie nam wdzięczny.
Autor
Pojazdy, które są oddawane na złom
Tagged on: