Te osoby, które ślub biorą w kościele we Wrocławiu, mogą zdecydować się na jakąś podwrocławską miejscowość do organizacji swojego wesela. Czemu akurat wesele pod Wrocławiem? Romantyczna okolica, cisza i spokój, okazała sala weselna i hotel w Brzegu Dolnym to pełna odpowiedź.

Pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście Wrocław ma wiele pięknie zaaranżowanych sal bankietowych, w których warto urządzić swoje wesele, jednak za Brzegiem Dolnym przemawia dużo istotnych faktów. Na pewno zaczynamy od kosztów. Nie tylko sala bankietowa i koszt „talerzyka” poza wielkim miastem będą niższe, ale również doba hotelowa dla zaproszonych gości weselnych. Jeżeli już para podejmie decyzję o organizacji wesela właśnie tam, hotel w Brzegu Dolnym – zobacz, poza apartamentem na noc poślubną dla młodej pary w cenie, oferuje w pakiecie całkiem sporo rzeczy.

Możemy dopasować sobie dania z bogatego menu restauracji albo poprosić kucharza o pomoc. Do tego można samodzielnie dobrać wina. Są pary, które decydują się także na „stolik alkoholowy” z przekrojem innych trunków. Jeżeli chcemy, możemy opłacić dość popularny „wiejski stragan” z wędlinami z małej wędzarni i wyrobami wiejskimi (smalec, samogon, śledzie z beczki, sery owcze). W cenę naszego wesela jest już włączona dekoracja wejścia do lokalu i piękna dekoracja stołów (wstążki, świeże kwiaty). Jeżeli chcemy mieć wielką dekorację z balonów, musimy zatroszczyć się o nią samodzielnie.

Jedzenie weselne

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
To już standard, że kelnerzy witają nowożeńców chlebem i solą, a każdy z gości otrzymuje lampkę szampana na „Sto lat” i toast wzniesiony na zdrowie. DJ albo zespół to już całkowicie nasza działka, podobnie jak fotograf czy zamówienie (zobacz pączki na zamówienie warszawa) autokaru, który zabierze naszych gości spod kościoła na wesele koło Wrocławia. Okolice sali za miastem to także dobre miejsce na krótki plener w trakcie trwania przyjęcia weselnego.

Na pełnowymiarową sesję w plenerze można umówić się z fotografem w tygodniu po ślubie. Furorę na zabawach robią również atrakcje na przykład w postaci fotobudki i akcesoriów, które jej towarzyszą. Ponadto, aby sala była dobrze zapamiętana, oferuje nowożeńcom prezent w formie bezpłatnej, uroczystej kolacji będącej pamiątką pierwszej rocznicy ślubu. Ten uroczy gest być może nie będzie kartą przetargową w wyborze restauracji pod Wrocławiem, ale na pewno zostanie przychylnie odebrany.

Gdzie zaplanować udane przyjęcie weselne? Szukamy dobrego miejsca pod Wrocławiem.
Tagged on: