Urządzanie przyjęcia – jest to coś, co robi od czasu do czasu każdy z nas. Chrzciny, ślub, rocznica ślubu czy też okrągłe urodziny – tego rodzaju moment jak najbardziej opłaca się uczcić. Jak? Najlepiej właśnie organizując spotkanie, na które zaprosimy różne bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest z reguły długa. Jeśli często urządzasz tego typu spotkania, masz już w nich doświadczenie. Wiesz, ile wcześniej trzeba zacząć, co brać pod uwagę, o czym pamiętać, czego nie zlekceważyć. Jednakże jeżeli jest to pierwszy raz, kiedy organizujesz przyjęcie dla wielu osób, na pewno się stresujesz. Masz przecież bardzo niemało na głowie i stale się myślisz czy o czymś nie zapomniałeś, że coś ważnego wyskoczy w ostatniej chwili. O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim zastanów się, gdzie zorganizujesz to przyjęcie. Jeżeli nie będzie ono zbyt duże, pewnie wystarczy twój własny dom. Jeżeli natomiast masz w planach zaprosić dużą liczbę gości, pomyśl raczej o wynajęciu sali. Następna kwestia to rzecz jasna lista gości – od niej właściwie warto zacząć, bo będzie to wpływało na wszystkie kolejne decyzje. Pomyśl, ile osób możesz zaprosić, a potem zadecyduj, kto musi przyjść, a z czyjej obecności raczej zrezygnujesz. Później zastanów się nad wyposażeniem, którego będziesz potrzebować – patery do ciast i tortów.

ciasto

Autor: Quality PR
Źródło: Quality PR

Czy masz wystarczającą ilość stołów? Krzeseł? A patery na ciasto? Jeśli nie, jest jeszcze czas, aby to wszystko wypożyczyć. Możesz popytać wśród rodziny i znajomych, ale jeżeli to nie przyniesie rezultatów, udaj się do firmy, która oferuje tego typu usługi. Wcześniej jednakże przemyśl dokładnie, czego będziesz potrzebować – ile talerzy, sztućców – patera z przykryciem. Czy z czegoś możesz ostatecznie zrezygnować? Być może patery na ciasto (zobacz ciastka warszawa) z kloszem wcale nie będą niezbędne. Wszędzie tu możesz więc znaleźć oszczędności.

A, gdy już to wszystko ogarniesz, możesz zabrać się za przygotowywanie jadłospisu. Przystawek nie powinno być ani zbyt dużo, ani zbyt mało. Oczywiście jeśli będzie ich zbyt wiele, pewnie dużo zostanie i się zmarnuje (pomocne źródła). Zastanów się też, czy na twoim przyjęciu będą jacyś wegetarianie i o nich również pomyśl. Postaraj się, aby każdy wyszedł od ciebie jak najbardziej zadowolony.
Organizujemy przyjęcie – o czym musimy pamiętać?
Tagged on: