Jeżeli masz w planie założyć działalność gospodarczą, od jakiegoś czasu możesz to zrobić przez Internet, nie opuszczając domu. Czy orientujesz się, na czym to polega? Przyda ci się parę użytecznych informacji, a zrobisz to bez problemu.

Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet (źródło) to wbrew pozorom nieskomplikowane zadanie. Cała procedura zależy od tego czy masz podpis elektroniczny, czy też nie. Jeżeli tak, wszystko załatwisz szybko, bez obowiązku odwiedzania urzędu. Na początek powinieneś założyć konto, które uwierzytelniasz posiadanym podpisem, dostając tym samym link aktywacyjny umożliwiający zalogowanie.

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W następnym kroku wypełniasz udostępniony wniosek CEIDG-1. Możesz wykorzystać jego elektroniczną wersję albo użyć kreatora formularzy. Kiedy to zrobisz, skontroluj dokładnie wpisane dane, aby nie było żadnych pomyłek, złóż swój elektroniczny podpis oraz wyślij formularz. Dokument z miejsca przekazywany jest do każdego urzędu, a więc GUS-u, Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u albo KRUS-u. Jeśli jednak nie posiadasz wspomnianego podpisu, potrzebna będzie wizyta w urzędzie gminy. Przed tym uzupełniasz anonimowy wniosek CEIDG-1, który wysyłasz otrzymując kod. Z kodem idziesz do urzędu gminy, a tam urzędnik zrealizuje pozostałe konieczne formalności. Najważniejsze w tym wypadku jest odręczne podpisanie dokumentu. Pamiętaj, iż jeżeli nie osiągniesz konkretnej wartości sprzedaży brutto, będziesz miał status małego podatnika. Mały podatnik (więcej na https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-maly-podatnik-vatstw, pozwalając im redukować koszty, jakie muszą ponieść w związku z księgowością.

Dobrze też wspomnieć o kwestii, jaką jest minimalne wynagrodzenie. 2015 rok (więcej na ) to niewielka podwyżka, o jakiej powinno się whttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-minimalne-wynagrodzenie-za-prace-2019 kwota 1750 zł, chyba że jest to pierwsza praca danej osoby, wtedy jest to 1400 zł.
Jak zauważyłeś zakładanie działalności gospodarczej przy wykorzystaniu Internetu jest nadzwyczaj dużym uproszczeniem, z jakiego warto jest skorzystać, by w szybki sposób móc zacząć prowadzenie swojej firmy. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej w tym temacie, warto jest zapisać się na kurs, który przybliży bardziej szczegółowe informacje i pozwoli lepiej zorientować się we wszystkich kwestiach z tym związanych.
Masz w planie założyć firmę? Zrób to przez Internet