Poznań może mieć powody do dumy, gdyż poziom bezrobocia w tym regionie cały czas jest najniższy w Polsce – ok 4,2 procent. W konfrontacji z innymi miastami, bezrobocie poniżej 5 procent osiągają jedynie Warszawa i Sopot. Trwająca tendencja na rynku pracy to powrót do wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Najbardziej pożądanymi pracownikami, tak jak i przed rokiem, są elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy czy spawacze. Największa liczba miejsc pracy zgromadziła się wśród firm produkcyjnych. Programiści? Choćby od zaraz.

Stale poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Handlowców poszukują właściwie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł instalacje tryskaczowe Warszawa czy finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Kłopotów ze znalezieniem etatu nie powinni zauważyć także kierowcy. Rozpędzająca się krajowa gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej. Przejrzyj oferty pracy gdynia.

Aby przekonać się które jeszcze profesje poszukiwane są na terenie Poznania, możemy zaznajomić się z propozycjami pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, na przykład: oferty pracy legnica – a ukażą się nam odpowiednie oferty.

oferty pracy kierowca

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Wojewódzki Urząd Pracy przygotowuje rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. Są to między innymi szkolenia zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym przedsięwzięciem opierającym się na zdobywaniu umiejętności praktycznych. Dodatkowo, zatrudniający w chwili, kiedy potrzebuje pracownika nierzadko swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, którą wcześniej sprawdził.

O stażystów ubiegają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. Rok temu osoby zarejestrowane w WUP ukończyły staże między innymi w hotelach, szkołach, urzędzie miasta czy też firmach budowlanych. Urząd Pracy zapewnia także środki finansowe na rozwój firmy. Co więcej, szkolenia na których obecni i przyszli przedsiębiorcy mogą zaczerpnąć wiele ciekawych wskazówek dotyczących posiadania działalności prowadzone są nieodpłatnie. Dobra praca grudziądz.
Pamiętajmy jednak, iż nie tylko zdobyte dyplomy są najważniejsze, lecz nasza odpowiedzialność za to co robimy. Skuteczność oraz dążenie do celu zagwarantują zadowolenie nam i naszemu pracodawcy.
Praca w Wielkopolsce na stanowisku kierowca autobusy
Tagged on: