Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To na pewno za mało, aby prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można zrobić, aby nie wrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym musimy pamiętać, i jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wypadu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje (cypr wczasy) tuż, tuż. Dużo osób wybierze się w góry, żeby pojeździć na stoku. Część wybierze polskie zbocza, inni wyjadą za granicę. I jedni, oraz drudzy powinni jednak pamiętać, że zanim poczną szusowanie po stokach, potrzeba się do tego dobrze przygotować.

Do początku ferii zostało zaledwie 10 dni. To zdecydowanie zbyt mało, by dobrze się przygotować do zimowego szaleństwa. – Jeśli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok czy co najmniej ostatnie miesiące, to ma duży problem. Przed nartami świetny będzie też basen. Pływanie wzmacnia bowiem mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak inne ćwiczenia. Warto więc w ostatnich dniach przed wyjazdem począć regularnie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze należy pamiętać, wyruszając na stok?Kask. To baza. Może nam się wydawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o które nie trudno, zabezpiecza naszą głowę, łagodzi przy upadkach. Przy większych prędkościach, jakie rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg z pewnością nie należy do przyjemności.

Ubezpieczenie narciarskie. Szczególnie ważne, gdy wyruszamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie na stoku, trzeba będzie uiścić za akcję ratowniczą bądź przebywanie w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszta idą często w tysiące euro. A gdyby niezbędne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak duże są to koszta. Jeżeli wyjazd organizuje biuro turystyczne, zwykle ubezpieczenie jest wliczone w koszta. Jeżeli jedziemy sami, powinniśmy o to zatroszczyć się osobiście. Więcej na .

Serwisowanie wyposażenia. Konieczne trzeba sprawdzić a także należycie do wzrostu oraz wagi ustawić wiązadła. Lepiej uczynić to przed podróżą, a nie już na stoku. Wtenczas kolejka jest na ogół długa, ludzie się denerwują, zaś serwisant czyni to szybko, czasem niezbyt skrupulatnie. Już dziś wprowadź w przeglądarkę sformułowanie: buty snowboardowe (), nitro snowboard bądź wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać każde partie mięśni. Można przykładowo przez paręnaście minut potruchtać, a potem się porozciągać.

Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?
Tagged on: