Hotele nie mogą dzisiaj narzekać na brak gości, przede wszystkim kiedy posiadają atrakcyjne ceny, znakomitą jakość obsługi oraz są umiejscowione w interesującej lokalizacji. Ludzie bardzo chętnie podróżują, a tanie loty jedynie w tym pomagają.


Hotele muszą zachowywać wysokie standardy, przede wszystkim gdy ma się na względzie fakt, że na rynku panuje wielka konkurencja. W każdym hotelowym pokoju powinny zostać udostępnione stosowne kosmetyki dla hoteli. Jakie? Głównie czyste ręczniki, które muszą być zmieniane codziennie. To kategoryczna podstawa, ponieważ higiena ma duże znaczenie dla każdego człowieka. Co więcej, w łazienkach muszą być dostępne specjalne kubeczki niezbędne do mycia zębów. Kubeczki zazwyczaj są plastikowe i zapakowane w specjalną folię, w związku z czym gość ma gwarancję, że nie były one nigdy wcześniej używane. Czasem, gwarantowane są też dla gości nowe grzebienie, także zapakowane.

pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Elementem koniecznym w każdym hotelowym pokoju są miniaturki kosmetyków, szczególnie żelu pod prysznic, płynu do kąpieli i szamponu do włosów. Nie wszyscy goście biorą takie kosmetyki ze sobą, ponieważ może się to dla nich okazać bardzo kłopotliwe, z tego powodu pozostawienie takich dodatków jest koniecznością. Przeważnie hotele zapewniają gościom także miniaturowe mydełka. Rzecz jasna, ilość i jakość podobnych akcesoriów jest uzależniona przede wszystkim od poziomu hotelu. Niemniej jednak, nawet w hotelach które posiadają niewiele gwiazdek, kosmetyki i czyste ręcznik to zdecydowany standard.

Poza tym, coraz częściej w hotelach można znaleźć także specjalne kapcie i szlafroki, pozwalające na zrelaksowanie się po kąpieli. W łazienkach z reguły dostępne są też specjalnie zamontowane suszarki, dzięki czemu nie trzeba zabierać ich ze sobą, co bardzo upraszcza pakowanie. Zanim wybierze się określony hotel – zakopane hotel i dokona się rezerwacji, warto spytać obsługę, jakie akcesoria są oferowane, żeby wiedzieć co trzeba zabrać ze sobą, a jakie elementy bagażu można pominąć. Podsumowując: mydełka, żele do kąpieli i pod prysznic, szampony do włosów i higienicznie zapakowane kubeczki to zdecydowanie najistotniejsze akcesoria, które gość powinien otrzymać w każdym hotelu, bez względu na jego standard.
Jakie akcesoria hotelowe to dla komfortu gości współcześnie zdecydowana podstawa w każdym pokoju?
Tagged on: