Budowa domu jest trudnym przedsięwzięciem. Decydując się na taką inwestycję powinniśmy liczyć się z nieprzewidzianymi okolicznościami. Nie da się niestety przewidzieć wszystkiego, niezależnie od tego czy będzie to budowa duża czy tylko restaurujemy istniejący już budynek, zawsze może się wydarzyć coś, czego nie założyliśmy.

W budownictwie coraz lepiej

Autor: Agencja inplusPR
Źródło: Agencja inplusPR
Legendarna jest solidność brygad budowlanych, stąd najlepiej dobrze przemyśleć warunki układu z budowlańcami w taki sposób, aby nasze wydatki nie okazały się nadmiernie duże. Najlepszym rozwiązaniem jest najęcie dużej, wypróbowanej firmy.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe materiały na prezentowany temat, to zobacz proponowane www (https://www.stokota.com/pl/cysterny-drogowe/), które mają również dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tutaj.

Choć wiadomo że zazwyczaj takie firmy (zobaczysz tutaj) bardziej się cenią, warto się nad tym zastanowić, bowiem zbyt mała cena może być oznaką komplikacji takich, jak choćby ukryte dodatkowe opłaty za użycie oprzyrządowania. Niska cena może także oznaczać konieczność najęcia przez naszego wykonawcę podwykonawcy oferującego np. mini dźwigi, którymi nasza ekipa nie dysponuje. Słowem, projektując prace budowlane nie można się kierować jedynie przyciągającą ceną. Dobrym przykładem tego że opłata nie jest wystarczającą podstawą w wyborach tyczących się takich inwestycji mogą być tak duże roboty jak budowa autostrad. Na mocy regulacji o przetargach dla zlecającego największe znaczenie ma cena – im jest ona niższa tym oferta lepsza. Nacisk na obniżenie wydatków za wszelką cenę paradoksalnie podwyższa koszta, bo nierzadko się zdarza że nie dotrzymywane są umówione terminy, to zaś powoduje dodatkowe koszta. Wiadomo bowiem, że jeśli dana firma sobie nie poradziła, to jej następczyni będzie miała mocne argumenty na podwyższenie opłat za sfinalizowanie zadania.

Z tej przyczyny – przed podjęciem wszelkich rozstrzygnięć – watro zorientować się, czy wykonawca za atrakcyjnie niższą cenę jest w stanie rzeczywiście zrealizować pracę jaką mu zlecimy. O wiele łatwiejszą sytuację mamy wtedy, kiedy robota jaką mamy do zrealizowania jest drobna i okazjonalna. Wtedy wystarczy zwrócić się wprost do firmy oferującej mini dźwigi (dowiedz się więcej) do wynajęcia. Warto też przy planowaniu budżetu przedsięwzięcia z góry założyć, że wydatki będą wyższe od zamyślanych (o około 10 %).
Na co trzeba zwracać uwagę w trakcie planowania inwestycji budowlanej?
Tagged on: