Stosowne wyposażenie kuchni jest bardzo istotne dla wszystkich mieszkańców. Niezwykle pomocnym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym konturze od wieków służy Chińczykom do przygotowywania różnych potraw jak najmniejszym kosztem.

potrawy tworzone z zastosowaniem woka powinny gotować się prędko i zatrzymywać maksimum smaku i wartości pożywnych. Jednak naczynie to nie jest przeznaczone tylko do dań kuchni chińskiej. Z powodzeniem jest w stanie zastąpić kilka zwykłych patelni i stać się najważniejszym urządzeniem w całej kuchni.
Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
aronia

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Wok 30cm posiada wysokie ścianki, które są pochylone pod kątem 45-50 stopni. Winny one być delikatne, aby cała patelnia mocno ogrzewała się w kilkanaście sekund. Zaletą woka jest jego swoisty kontur, dzięki jakiemu do smażenia wystarczy mała ilość tłuszczu. Dzięki pochyłości ścianek kawałeczki usmażonego mięsa, czy też warzyw zdołają dochodzić w nieco niższej temperaturze, a wysmażany tłuszcz opada na dno. Nóż santoku miyabi (nóż santoku miyabi) to japoński nóż łyżeczki drewniane inspirowany tradycyjnym samurajskim mieczem. Jest perfekcyjnie ostry i zachwycający wyglądem. Odznacza się idealną formą i precyzją wykonania, a także szczególnym wyglądem. Doceniają je zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i wielbiciele kucharzenia na całym świecie.
kawa z pianką

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Miyabi 7000 d zobacz miyabi 7000 d to ekskluzywna, niezwykle stylowa kolekcja noży na wysokim poziomie.

Noże o ostrzu skalpela, idealnym wyważeniu i funkcjonalności zaspokoją nawet bardzo wymagających szefów kuchni. Zarówno każde ostrze, jak i rękojeść posiada własny nieprzeciętny wygląd i jest małym dziełem sztuki.
Stosowne wyposażenie do kuchni
Tagged on: