Okna to bardzo istotny element budynku, przez to powinny być nie tylko eleganckie, lecz także trwałe i funkcjonalne. Asortyment okien jest bardzo zróżnicowany i rozległy, przez co każdy może wybrać optymalne okna do swego domu.
Angielskie fascynacje
Asortyment okien jest tak duży, że każdy bez trudu dopasuje optymalne okna dla siebie.

pieniądze

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku ciągle pojawiają się nowe produkty i ciekawe modele okien. Coraz częściej polscy nabywcy sięgają po fascynacje z zachodu, jak chociażby okna casement. To elementy, które zyskały popularność w Wielkiej Brytanii, w Holandii, jak też w państwach skandynawskich – sprawdzone okna otwierane na zewnątrz. Znamienne dla okien tego rodzaju bywa to, że są one odmykane na zewnątrz. Polscy producenci okien produkują takie okna przede wszystkim na rynek zachodni, jednak coraz częściej na taki model okna zdecydowani są również Polacy.
okna otwierane na zewnątrz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Dlaczego warto wybrać okna otwierane na zewnątrz?
W polskich budynkach stosuje się przede wszystkim okna otwierane do środka. Coraz chętniej sięga się jednakże po okna w typie casement, które otwierają się na zewnątrz. Skąd się bierze wzięcie tych okien? Bez wątpienia jest to powiązane z wyjątkową funkcjonalnością tego rodzaju okien – kliknij aby zobaczyć źródło. Przez otwieranie skrzydeł okna na zewnątrz można uzyskać sporo powierzchni w domu. Pozostałe miejsce można wykorzystać na postawienie mebli lub ozdób, ponieważ nie będą one przeszkadzały w wygodnym wykorzystaniu okna.

Podobnie sprawa ma się z roślinami czy ozdobami na parapetach: nie należy ich już przestawiać lub [pasywacja glinu] zdejmować, jeżeli chce się uchylić okno. W dodatku okna tego typu prezentują się bardzo gustownie. Dziś każdy może zakupić je do swojego domu, ponieważ są dostępne na polskim rynku.
Szukasz estetycznych i wygodnych okien do swojego domu? Dziś popularne stają się okna otwierane na zewnątrz
Tagged on: