Szukając pomysłu na dobry interes można się zająć produkowaniem rozmaitych gadżetów. Są one bardzo popularne pośród klientów, a jeżeli się wyrobi odpowiednią markę, to można mieć stabilne źródło dochodów. Bardzo popularne są przykładowo różnego rodzaju statuetki, wykonywane ze szkła, metalu czy drewna. Tego typu statuetki są często dawane z okazji jakiś imprez lub zawodów, dostają je zarówno wygrani jak też nierzadko i nieco większa liczba biorących udział.

Szklanka z grawerem

Autor: Amanda Siska
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły takie statuetki robi się według zamówienia, z odpowiednimi napisami czy dedykacjami. I właśnie tutaj pojawiają się możliwości na to, żeby zdobyć odpowiedni rynek i na tym zarobić. Rozpoczynając tego typu program do zarządzania flotą pojazdów trzeba przede wszystkim nawiązać współpracę z jakimś dostawcą czystych statuetek, na jakich można będzie wykonać odpowiednie opisy. Niezwykle popularne są w ostatnim czasie statuetki szklane, dzięki nowoczesnym technikom mają niekiedy bardzo oryginalne, interesujące kształty – zobacz szklane w ofercie. Dużym zainteresowaniem klientów również się cieszą bryły szklane, czasami udekorowane w niezwykle interesujący sposób.

Jeśli się chce wykonywać tego typu statuetki trzeba również zainwestować w jakieś maszyny do wykonywania grawerów. Oparte są one najczęściej na laserze, dzięki czemu wykonywanie napisów nie tylko będzie ogromnie precyzyjne, lecz także całkowicie bezdotykowe. Żeby wykonać wzór należy tylko przymocować dany element w jakiś uchwycie, zaprogramować napis czy wzór do wykonania i po paru chwilach wszystko będzie zrobione. W przypadku niewielkich zleceń wszystko trzeba robić ręcznie, dlatego też na tego typu realizacjach można dość dobrze zarobić.

kobieta z pieniędzmi

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że maszyny do grawerowania mają przeważnie uniwersalne przeznaczenie i pozwalają na wykonywanie napisów i wzorów na różnych materiałach. Można więc prowadzony biznes poszerzyć o tabliczki na drzwi ( tu), reklamowe tablice czy wizytówki. Jeśli się będzie swoje zlecenia wykonywać solidnie a ceny nie będą za wysokie, to z pewnością można będzie liczyć na sporą liczbę klientów. Źródło: internetowa DrukXL.
Ciekawe pomysły na swój biznes, czy na grawerowaniu statuetek można dobrze zarobić.
Tagged on: