Tafle styropianowe przeznaczone są do modelowania obszarów płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy oraz inne, takie którym chcemy nadać spadek czy dobrane nachylenie w celu usunięcia wody opadowej, odprowadzenia wody na nawierzchni do ujść spustowych czy też rynien oraz uniknięcia sytuacji odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczenie tego typu wyjście jest sporo tańsze, dlatego że styropian (poznajusługę styropapa) dachowy jest materiałem niezwykle lekkim, w dużym stopniu powstrzymującym ciężar dachu, zaś styropian jest banalny i prędki w montażu.

Kliny styropianowe stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich fundamentalnym zadaniem jest redukcja kąta załamania papy, by woda opadowa nie gromadziła się w otoczeniu kominów, świetlików, ścian czy też ogniomurów oraz innych nawierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za pomocą kleju bitumicznego, który jest mocno plastyczny. Jak używamy kliny nie oklejone papą, należy je przykryć paskiem papy podkładowej, żeby ochronić przed stopieniem styropianu podczas zgrzewania papy.

Więcej na ten temat –

Planując pokrycie dachu płaskiego, jego układ i pochylenia, często zapomina się o zaplanowaniu usuwania wody z wszelkiego miejsca na nawierzchni dachu. Woda deszczowa częstokroć spotyka na drodze przeszkody, takie jak kominy, świetliki, mury bądź nadbudówki na dachu. Dzięki przeznaczeniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy posiada niezwykle dobre cechy termoizolacyjne w niskich temperaturach i w środowisku o wysokiej wilgotności.

Do tego nie nasiąka wodą oraz jest bardzo lekki oraz łatwy w rozmieszczaniu na dachu. Styropian dachowy ma długą żywotność oraz jest wytrwały na drobnoustroje, grzyby i pleśnie – klik. Można go stosować na dachy nowiutkie czy też odnawiane.

Zaprojektowany jest do wykonania ocieplenia i usuwania wody opadowej z powierzchni dachów płaskich, a dzięki plusem takim jak prostota montażu, lekkość, styropian dachowy może zdecydowanie zastąpić bardziej uciążliwe materiały budowlane.

Banalne, bezproblemowe i lekkie styropiany dachowe w montażu są doskonałym rezultatem dla dachów płaskich
Tagged on: