Pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy w czasie odwiedzin u rodziny czy przyjaciół, to korytarz. Nieduże pomieszczenie stanowi węzeł komunikacyjny całego mieszkania. Jak dobrze je zaaranżować?
W zależności od tego, jak zamierzona jest przestrzeń przedpokoju możemy wnętrze zaplanować na kilka sposobów.

schody

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zastawienie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwanymi drzwiami. Odpada nam wtedy problem trzymania obuwia i odzienia wierzchniego, a szafa może także stanowić świetne miejsce na inne części odzieży, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni zakupić szafę do salonu. Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet mały korytarz będzie wyglądał na znacznie większy. Pozostaje nam jedynie postawić taboret, albo niewielką pufę na którą przycupniemy zmienić obuwie i stojak na parasole. Wystarczy pomysł na umeblowanie przedpokoju, a nasze przebywanie w mieszkaniu stanie się jeszcze lepsze.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa jednak dysponujemy większym mieszkaniem, w którym jest duży korytarz. Mamy wtedy także większe możliwości przy jego aranżacji. Powiedzmy, że mamy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zasłonimy niewielką szafą wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza utrzymujemy w tym samym stylu – łatwe w zachowaniu czystości są meble ze stali nierdzewnej. Często są uformowane w niebanalne kształty. Jeden z narożników pomieszczenia zostawiamy na stojak na parasole, obok stawiamy szafkę na buty (w tej samej stylistyce), gdzie wieszamy wieszak na kurtki gości.

Zaprezentowany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony dorabianie kluczy samochodowych warszawa cena .

Możemy także postawić na różne stylistyki aranżacji wnętrz. Wszystko w zależności od naszego upodobań. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Ale pamiętać należy, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Wsłuchajmy się naszej duszy, tego co nam w niej gra… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!
Warte uwagi metody na umeblowanie przedpokoju