Podłoga jest swego rodzaju podstawą wszystkich pomieszczeń. Jest niezwykle istotna, gdyż to po niej chodzą mieszkańcy, na niej mieszczą się różnorodne sprzęty. Podłoga musi być w pierwszej kolejności wytrzymała, by codziennie przemierzane drogi mieszkańców po domu nie mogły jej za wcześnie uszkodzić. Tworzyw dobrych na ten element domu jest niezwykle wiele, a dobiera się je również zależnie od typu pomieszczenia.

klepki podłogowe

Autor: Katie Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc na przykład w kuchni i łazience zazwyczaj wybiera się podłogi z kafelek, które są funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Z kolei w odmiennych pomieszczeniach wybór jest szerszy i stosunkowo często pada na podłogi z drewna. Pomimo tego, że takie elementy są niezwykle kosztowne, na ich kupno decyduje się wiele osób z uwagi na to, że producent parkietów () i pozostałych podłóg drewnianych zazwyczaj daje na nie długoletnią gwarancję.

Typy stosowanego drewna

Powszechnie wiadome jest, że w obrębie świata jest bardzo wiele odmian drewna, a każdy z nich odznacza się innymi właściwościami. Te poszczególne odmiany rosną w różnych częściach Ziemi. Od gatunku drewna uzależniony będzie w pierwszej kolejności jego wygląd. W kwestii podłóg znaczenie ma taki czynnik jak twardość drewna.

Absorbuje Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tutaj (https://cdevelopment.pl/). Dla niektórych osób ten artykuł to niecodzienne podejście do niniejszego problemu.

Nie do przecenienia jest jednak także jego wygląd, a w pierwszej kolejności takie cechy jak odcień, budowa, obecność i ewentualna ilość sęków. Wiadome jest, że niektóre gatunki drewna bardziej nadają się na podłogi, inne mniej. Jeżeli chodzi o gatunki, to na terenie Polski przykładowo dość chętnie wybierane są te uznawane za egzotyczne, które nierzadko mają stosunkowo niestandardowe barwy, jaskrawsze od rodzimego drewna z Polski.

Pielęgnacja i użytkowanie podłogi z drewna

Podłoga drewniana w domu to element, który ma swoje charakterystyczne wymagania. Jako element naturalny drewno ma specyficzne wyznaczniki, które należy brać pod uwagę. Przy użytkowaniu powinno się pamiętać o tym, by nie niszczyć podłogi, na przykład poprzez chodzenie po niej na szpilkach. Konieczna jest również specjalna konserwacja i pielęgnacja za pomocą specjalistycznych preparatów do drewna. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę producent podłóg drewnianych (sprawdź to) można znaleźć informacje na temat oferty podłóg z drewna, a także sposobu ich konserwacji.

Dobre Wykorzystywanie podłogi z drewna zapewnia jej długowieczność
Tagged on: