Nie potrzebujemy bogatego wyposażenia kuchni, ażeby móc pichcić szybko oraz łatwo. Bardzo specjalistyczne sprzęty mogą być pomocne, jednakże jeżeli nieczęsto ich używamy, zabierają jedynie miejsce w szafkach a także na blatach. Poniżej zamieszczam listę ekwipunku, upraszczającego pracę w kuchni.

dobrze wyposażona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
To minimum do pichcenia. Jak również maksimum dla wielu, co to wolą kucharzyć, nie zaś zbierać zbyteczne przedmioty. Taki zestaw „przyrządów” kuchennych pomoże wykonać znakomitą większość smacznych dań. Naprawdę, nie jest to skomplikowany i kosztowny komplet. Polecam produkty Affek Design ze względu na piękny wygląd jak też solidne wykonanie. Znajdziesz je m.in. tu: asortyment affek design.

Nóż to fundament. Bez niego nic się nie da zdziałać w kuchni. Odpowiedni nie jest tani. W zasadzie wystarcza jeden – godziwy, ostry, nieźle układający się w ręku. To banialuki, iż prawdziwy kucharz musi mieć komplet dziesięciu noży – na pewno dobrze się taki komplet prezentuje, jednak zazwyczaj używa się 3 noży. Tak więc lepiej kupić trzy dobre noże, zaoszczędzając pieniądze na smakowite jedzenie, aniżeli wykosztować się na „odjazdowy” komplet kosztujący majątek. Trzy noże, jakimi wszystko można zrobić to: niewielki do obierania, większy z długim a także cienkim ostrzem do każdych innych czynności (np. krajanie mięsa, albo warzyw), duży nóż z obszernym ostrzem, którym zdołamy kroić w ten sposób, iż ręka trzymająca trzonek nie dotknie deski. Dzięki takiemu rozwiązaniu w nieskomplikowany sposób możemy krajać zioła, lub pokroić mięso w cieniutkie plasterki. Z pewnością te trzy, dobrej jakości noże będą kosztować sporzej niż komplet kilkunastu noży na targu, z pewnością jednak będą służyć znacznie dłużej oraz – co ważniejsze – ich używanie będzie po prostu olbrzymią przyjemnością.

agd w kuchni

Autor: Mike Steinhoff
Źródło: http://www.flickr.com
Młynek do pieprzu. Nie kupujcie zmielonego pieprzu! Nabądźcie jakikolwiek młynek do pierzu. Dopiero co zmielony pieprz to całkiem inna jakość, aniżeli zmielony pieprz z torebeczki. Nie ma znaczenia jaki młynek kupicie – może tylko wypróbujcie jego funkcjonalność w sklepie – takie niezwykle odjazdowe, „designerskie” często jest po prostu trudno używać: nasypywać do nich ziarenka, a później mielić bez wysiłku. Deseczka do siekania. Cóż, chyba nie trzeba wielu słów. Musi być i już. Czy drewniana, czy plastikowa, czy porcelany – w zasadzie nie ma to znaczenia.

Aby odszukać ciekawe treści w internecie, to na początku kliknij w link mieszczący się tutaj i przejdź dalej (https://libeli.pl/etykiety-do-laboratorium/) – zapewne nie pożałujesz.

Istotny jest natomiast gabaryt – musi być raczej większa, niż mniejsza – tak by można było na niej bez trudności skroić główkę kapusty. Jeśli jest z drewna – należy pamiętać, żeby przed pierwszym użyciem nasmarować ją olejem. Ażeby szybko się nie zniszczyła, musimy myć ją w wodzie jak najkrócej. Nie nabywajcie deseczek z wgłębieniem na brzeżku – to całkiem bez sensu – sprawia jedynie sporo problemów w czasie mycia. Jeśli idzie o sprzęt AGD, polecam AGD Botti: urządzenia Botti.

W jaki sposób świetnie wyposażyć swoją kuchnię.
Tagged on: