W branży budowlanej także powinno się nadążać za nowościami. Powinniśmy pamiętać, że niestandardowe rozwiązania to trwalszy sposób budowania. Oczywiście sporo ludzi obawia się nowości. Najczęściej argumentem przeciw zastosowaniu innowacyjnego materiału budowlanego jest cena. W istocie nierzadko niestandardowe materiały budowlane są bardziej kosztowne, aczkolwiek warto pomyśleć o niezaprzeczalne korzyści.

ściana działowa z pustaków Porotherm

W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że zazwyczaj użycie lepszych komponentów wiąże się z oszczędnością czasu. Tym sposobem możemy ukończenia budowy budynku w o wiele krótszym terminie, a jak wiemy czas to pieniądz. Poza tym dzięki lepszym materiałom, zużywamy ich mniej. Trudno zatem nie dostrzec oczywistych zalet nowych systemów.

Stąd też przed podjęciem decyzji o budowie (polecam zawory odcinające w ofercie mercor) domu wolno stojącego, musimy zakupić dobre komponenty budowlane. Na przykład zamiast standardowych pustaków obecnie buduje się z pustaków ceramicznych. Ściany z porotherm są odporne na uderzenia, a co najważniejsze szybko się je stawia.

System Porotherm Dryfix jest polecany przez majstrów i ma bardzo pozytywne opinie (dodatkowe informacje). Wybudowanie domu z zastosowaniem pustaków ceramicznych to bardzo dobry pomysł. Pustaki nadają się do dla wszystkich rodzajów ścian, na przykład jednowarstwowych. Szeroki asortyment hurtowni komponentów budowlanych daje możliwość wyboru optymalnego rozwiązania, które jest przystosowanie do indywidualnych potrzeb projektu. Zastosowanie pustaków ceramicznych to także pewność dużych postępów budowy.

Nowoczesna technologia dryfix polega na umocowaniu pustaków ceramicznych przy pomocy suchej zaprawy. W ten sposób praktycznie eliminujemy przerwy technologiczne. Poza tym watro zwrócić uwagę na fakt, czym różni się ta metoda. Po pierwsze w tym szybkim systemie zamiast standardowej zaprawy murarskiej używa się nowoczesnej pianki ( informacje). W ten sposób łączy się poziome pustaki ceramiczne. Szybkość stawiania ścian daje możliwość oszczędności nawet 50% czasu. Ściany są estetyczne i dobrze przygotowane do następnych etapów budowy, przeważnie ocieplania.

Innowacyjne materiały budowlane