Projektując swoją kuchnię należy zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy. Jedną z najważniejszych, chociaż przez wiele osób trochę lekceważonych, jest wybór blatu kuchennego. Taki blat pełni niezwykle istotne zadanie, bo przecież na nim właśnie trzyma się większość urządzeń i sprzętów kuchennych, a także przygotowuje posiłki.

kliknij i zobacz więcej

Autor: Philipp Rudloff
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też przede wszystkim musi on być solidny i trwały, ale nie można także zapomnieć o tym, że ma ładnie wyglądać. Blat jest uzupełnieniem szafek i raczej powinien być odpowiednio do nich dobrany. Jaki ma mieć kolor, czy będzie kontrastował z kolorystyką mebli, czy też pozostanie dopasowany barwą – to już zależy od indywidualnych preferencji osoby projektującej

Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

kuchnię. Wybór różnych blatów będzie na tyle duży, że bez żadnego problemu uda mu się znaleźć najlepszy dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, żeby zamawiany blat był wykonany z odpowiedniego materiału, a także został odpowiednio złączony. Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie pojawia się czasami woda, czyli na przykład przy zlewozmywakach.

Najczęściej spotykane blaty do kuchni są zrobione z grubej wiórowej płyty pokrytej laminatem. Ich ogromnym plusem jest niezbyt wysoka cena, a także duża liczba dostępnych kolorów i wzorów.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz odmienny news (http://www.foxenergy.pl/faq/dobor-instalacji-fotowoltaicznej), który także zawiera interesujące materiały.

Laminowane blaty mają dużą odporność na działanie wyższej temperatury, wytrzymują do około dwustu stopni, więc bez obaw można na nich postawić garnek z gorącą wodą.

Łatwo się je również czyści, za to ich główną wagą będzie to, że przy niedokładnym zabezpieczeniu mogą chłonąć albo nakleić odpowiednią okleinę, która pełni dokładnie taką samą rolę. Bardzo często spotkać również można inne wersje blatów, popularność zyskują blaty z kamienia naturalnego, z drewna czy kompozytu. Jeżeli tylko pasować one będą do ogólnej wizji kuchni, to nie powinno być żadnych problemów, żeby ich użyć.
Jak wykonać projekt kuchni, aby się stała wygodna, funkcjonalna i praktyczna
Tagged on: