Co roku nad polskie morze ściągają miliony turystów. Powód jest jeden. Nigdzie na Starym Kontynencie nie ma takich plaż jak w naszym kraju. Dużych, białych i z miękkim piaskiem. Z tej przyczyny, nie trzeba szukać wycieczek do Hiszpanii czy na Malediwy, aby na własnej skórze odczuć upalne słońce i odpocząć.

Kołbrzeg

Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu

Wystarczy pojechać nad Bałtyk. Polskie morze, chociaż nieco zimniejsze, absolutnie nie odbiega urodą od przejrzystych wód południa Europy. Gdzie zatem dobrze będzie wyjechać na tegoroczny urlop?Bez wątpienia udane chwile przeżyjemy w Kołobrzegu. Kołobrzeskie plaże zyskały sobie miano najpiękniejszych. Toteż spotkać na nich można zarówno miłośników sportów wodnych, jak i amatorów kąpieli słonecznych. W Kołobrzegu znajdziemy trzy kąpieliska: Plaża Centralna o długości niemal 400 metrów oraz Plaża Zachodnia i Plaża Wschodnia. Kołobrzeg to przepiękne, czyste i z każdą chwilą rozwijające się miasto, ze swą bogatą, ciekawą historią, portem oraz latarnią morską. To wymarzone miejsce na piesze wędrówki i poznanie miasta i jego okolic, dlatego nawet gdy pogoda nie dopisuje – miasto zapewnia nam wiele atrakcji.

[

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/

]Należy jedynie poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego, a przekonamy się, że letnie wojaże nad Bałtykiem mogą być równie udane jak za granicą. Odszukanie noclegu potrwa szybciej niż sądzimy. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce poszukiwany temat Kołobrzeg noclegi blisko morza, a już za chwilę znajdziemy się w tym urokliwym mieście.Moda i łatwa dostępność wyjazdów na zagraniczne urlopy miały wpływ na to, że wiele turystów zapomniało o wakacjach (zobacz emiraty arabskie wczasy coral travel) spędzonych nad polskim morzem. A Morze Bałtyckie to nie tylko drobny piasek i słona woda, ale także wspaniały klimat, który bardzo dobrze wpływa na nasz organizm.

Powietrze bogate w jod wzmacnia odporność, a kąpiel w słonej, morskiej wodzie pozytywnie wpływa na nasz organizm.
Tylko w Kołobrzegu poczujemy klimat nadmorskiego kurortu (Villa Mare). Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie: zażywanie kąpieli słonecznych na przepięknej plaży, zwiedzanie zabytków, których w mieście nie brakuje, podziwianie widoku morza z tarasu latarni czy też bogate, nocne życie.
Dlaczego dobrze jest spędzić wakacje w Kołobrzegu
Tagged on: