Sezon wakacyjny za pasem, a wielu z nas ciągle zapewne nie ma jeszcze zaprojektowanego odpoczynku. Pośpiech oraz codzienna krzątanina nie pozwalają na szczegółowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest czarujących miejsc, w których nawet w ostatnim momencie znajdziemy miejsca, jakie pozwolą zregenerować siły przed kolejnymi miesiącami w miejscu pracy.

przyroda na podlasiu

Wielu ludzi kojarzy Podlasie z małymi wioskami, jakie żyją swoim rytmem, w zgodzie z przyrodą oraz jej kalendarzem. Jest w tym nieco racji. Nie brakuje tu miejsc, które zachęcają do zatrzymania się, do relaksu, zebrania myśli jak też wyciszenia. Nawet trakty turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic lub Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają jeszcze ilością turystów. To właśnie jest najpiękniejsze.

Olśniewające jak też niezatłoczone miejsca – w otoczce unikalnej przyrody czy też pozostałości przeszłości oraz kultury. Nieomalże każdy, kto miał szansę odpoczywać na Podlasiu, zwłaszcza w sezonie letnim mógł skosztować, jak smakuje wielokulturowość. Dokładnie – smakuje. Liczne festyny z miejscową kuchnią, agroturystyki tatarskie, bistra kuchni litewsko-polskiej i inne sprawiają, że Podlasie pachnie i smakuje doskonale.

Czujesz, że ten tekst był ciekawy, ale musisz mieć kilka dodatkowych wiadomości. Nie czekaj – najedź na podany link i idź do źródła.

Wczasy okraszone wielokulturowymi smakami długo pozostaną w pamięci.

park

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wielbiciele natury, gatunków chronionych i wszyscy, którzy uwielbiają wypoczynek pośród zieleni na pewno zechcą zaaranżować swój czas wolny na Podlasiu. Rezerwaty przyrody, parki narodowe, leśne zespoły edukacyjno-wypoczynkowe – np. Bajdarka – noclegi na Podlasiu, wszystko to jest siłą Podlasia jak też najogromniejszym pozytywem regionu. Miejsca takie jak Silvarium, Arboretum, Krzywe czy Kładka nad Narwią to jedynie poniektóre, może mniej znane, ale przez to spokojniejsze oazy relaksu wśród uroków przyrody. Nie warto ograniczyć się jedynie do okolic sławnej Puszczy Białowieskiej, chociaż niczego jej nie brak. Podlasie pełne jest punktów, które dobrze jest odkrywać jak też podziwiać.

Podróże edukują. Wypoczynek na Podlasiu również może okazać się świetną lekcją wychowawczą dla naszych dzieciaczków, a nawet nas samych. Trakt Ekumeniczny pozwala cieszyć się pięknem przyrody, a zarazem zaznajomić się z ciekawymi legendami jak też informacjami. Zakon Kamedułów, Grabarka, Świątynia muzułmańska w Kruszynianach czy też Monaster i Muzeum Ikon w Supraślu to jedynie nieliczne miejsca – symbole różnorodności religijnej Podlasia

|„>

Wymarzone wakacje – sprawdź idealne miejsce na wczasy!
Tagged on: