Woda jest nieodłącznym elementem życia. Bez wody właściwie życie nie byłoby możliwe. Jednak woda przybiera różną formę, może zostać użyta do najróżniejszych zadań i może być na wiele sposobów uzdatniania, w zależności od przeznaczenia.

Czym jest takie uzdatnianie?
typ

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Woda występuje w różnych miejscach i wykorzystywana jest w wielu sytuacjach. Czasami jej czystość nie ma aż takiego znaczenia, a czasem ma bardzo duże (Geowell – systemy bezpieczeństwa – (telewizja przemysłowa Gdańsk) uzdatniania wody). Musi być poddana procesom, jakie spowodują, iż będzie można jej użyć właśnie do tych specyficznych celów. Przykładowo, woda którą używamy do sprzątania, zarówno takiego zwykłego, jak również wtedy, gdy myjka ciśnieniowa czy też jakieś inne urządzenie wykonuje za nas pracę, nie musi spełniać wysokich standardów gdy chodzi o czystość. Może to być normalna woda z kranu, która uzdatniana jest na potrzeby komunalne.
SEO

Autor: Paloma Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast inaczej przedstawia się sytuacja, gdy mowa o produkcji jedzenia, albo produkcji leków, gdzie użyta woda – sprawdź: – sól do stacji uzdatniania wody – powinna przejść ważne kontrole. Jakie mamy metody, dzięki jakim następuje takie uzdatnianie? Wodę się destyluje i wtedy poddaje się ją demineralizacji. Taką wodę często używa się we wspomnianym przemyśle produkcji leków (myjki ciśnieniowe od Geowell). Woda może zostać zdezynfekowana na wiele sposobów. Możemy zastosować promienie UV, lub zrobić chlorowanie. Z tej przyczyny woda w basenach ma zapach chloru. Wodę można poddawać filtracji na przykład mechanicznej, albo też węglowej.

Wodę można także odżelazić, to znaczy pozbawić zbyt dużej ilości żelaza. To tylko kilka przykładów, jednak już po nich widzimy, że uzdatnić wodę można na bardzo wiele sposobów.
Jak możemy uzdatniać wodę? Kiedy wykonuje się tego typu czynności?
Tagged on: